Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Łużyckie Centrum Rozwoju

Aktualności:

21-02-2014

Nie masz pracy? TERAZ TY!

Zapraszamy osoby poszukujące zatrudnienia do udziału w bezpłatnym projekcie. 

11-02-2014

Zgłoś się do projektu

Od grudnia ubiegłego roku w Lubaniu realizowany jest „Program Rewitalizacji Społecznej Śródmieścia Miasta Lubań”. Obecnie trwa rekrutacja do wszystkich działań, które będą realizowane w ramach projektu. Szczegółowe zasady rekrutacji określa regulamin Programu, który dostępny jest na stronie www.luban.pl/rewitalizacja.    czytaj więcej

11-02-2014

Nowy numer Lubańskiego Informatora Samorządowego

Nr 01/2014
styczeń 2014 r.

W tym numerze m.in.: nowy rok w Lubaniu - podsumowania i plany, będzie się działo w sercu miasta, harmonogram inwestycji drogowych w Lubaniu w 2014 r., inwestorzy w strefie ekonomicznej, miasto Lubań przyjazne seniorom, rekordzista Polski z Lubania.

11-02-2014

Targi Kolekcjonerskie

Jarmark Staroci organizowany w Lubaniu ściąga kolekcjonerów z całego regionu, którzy prezentują swoje zbiory na placu przed Galerią Łużycką. Można tu kupić stare meble, porcelanę, książki, monety i tysiące innych rzeczy. Odwiedzający kiermasz mają możliwość wszystko obejrzeć, kupić, targować się, uzupełnić bądź wymienić swoje zbiory. 

18-12-2013

16-10-2013

Warsztaty "Zanim zaczniemy filmować"

Miejski Dom Kultury wraz z Łużyckim Centrum Rozwoju zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby indywidualne na warsztaty kręcenia filmów aparatami cyfrowymi, które odbędą się 26 października 2013 roku w kawiarence MDK w godz. 10:00-18:00. Spotkanie poprowadzi Amadeusz Andrzejewski - montażysta i samodzielny realizator filmowy (współpracuje m.in. z TVP, National Geographic Polska i WFDiF).

15-10-2013

Lekcja patriotyzmu

Kresy – to określenie przestrzenne. Ich sens wyrażają słowa – granica, krawędź i koniec…21 października 2013r. o godz. 12.00 w Galerii Łużyckiej przy ul. Rynek-Sukiennice 38 w Lubaniu odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Lekcja patriotyzmu”, poświęcony tematyce Kresów.

10-10-2013

Przygoda w stylu wczesnonowożytnym

18 października mieszkańcy Lubania otrzymają niepowtarzalną możliwość odbycia pasjonującej podróży w czasie. Ci, którzy o godz. 19.00 stawią się pod Wieżą Bracką, po pierwsze będą mogli podziwiać nocną panoramę miasta z wysokości 45 m; po drugie spotkają XVII-wieczną straż miejską podczas działań patrolowych; wreszcie, po trzecie wezmą udział w inscenizacji alarmu pożarowego sprzed 400 lat oraz obejrzą w sali rajców komediowe przedstawienie teatralne, odwołujące się do posiedzenia rady miejskiej w roku 1543. Repliki oryginalnych strojów, dawne miejskie procedury, ciekawostki z życia starego Lubania a przede wszystkim świetna atmosfera i zabawa spowodują, że wieczór 18 października utkwi wszystkim w pamięci na długo. Moc pozytywnych emocji – gwarantowana!

24-09-2013

Pełne wspomnień spotkanie z Sybirakiem

Odkrywanie historii nie musi wiązać się z dniami spędzonymi na lekturze nieczytelnych druków i rozsypujących się w rękach książek. Wystarczy wyjść jej naprzeciw… Każdy człowiek nosi w sobie fascynujące, niepowtarzalne i wyjątkowe dzieje swojego życia. To zindywidualizowane świadectwa czasu, który bezpowrotnie minął ale wciąż żyje we wspomnieniach. Niestety już niewielka garstka ludzi może opowiedzieć nam o swojej historii, wydarzeniach minionych lat, przywiązaniu do wiary, kultury narodowej, tradycji oraz patrjotyźmie. Często są to uczucia obce współczesnym Polakom.

Aby wykorzystać być może ostatnią szansę na spotkanie ze świadkiem historii, Łużyckie Centrum Rozwoju w Lubaniu serdecznie zaprasza na spotkanie pt.”Zmowa obojętności zastąpiła zmowę milczenia – Kresy” z Panem Zbigniewem Tomaszewskim, Sybirakiem deportowanym w głąb ZSRR w czasie II wojny światowej, które odbędzie się 27 września 2013r. (piątek) o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Galerii Łużyckiej w Lubaniu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...