Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-03-2020

9 marca br.,w naszej szkole gościliśmy Teatr Iluzji Aleksandra Tkacza. Aktorzy zaprezentowali niesamowity spektakl przygotowany z myślą o dzieciach i młodzieży.

    Forma spektaklu, składającego się z muzyki, iluzji, tańca i fantazji była bardzo atrakcyjna, dopasowana do poziomu percepcji uczestników. Współudział uczniów w rozwiązywaniu zadań w trakcie pokazu wywarł pozytywny wpływ na tworzenie aktywnych i twórczych postaw. Dzieci i młodzież odkrywali, że w iluzji tak naprawdę chodzi o naukę: od magnetyzmu przez matematykę do czytania w myślach. Uczestnicy pokazu zobaczyli: pojawianie się, znikanie, uniesienie w powietrzu, a także iluzje optyczne. Reguły grawitacji nie działały i stolik iluzjonisty uniósł się w górę. Pan Aleksander potrafi też czarować - zaczarował jednego z uczniów w ... królika!

    Uczniowie poznali niektóre sekrety zabawnych sztuczek, zgłębiając naukowe zasady, dzięki którym istnieje iluzja. A czy wiecie, że matematyka też potrafi czynić cuda? W bardzo interesujący sposób udowodniono obecnym, że używając wiedzy z matematyki mogą czytać w myślach, a także wprawić przyjaciół w zdumienie szybkim obliczaniem. Uczniowie doświadczyli jak odbiera nasz mózg, to, co widzą oczy i dowiedzieli się na czym polega złudzenie optyczne! Sztuka iluzji dostarczyła wszystkim miłych wrażeń, niezapomnianych przeżyć oraz korzystnie wpłynęła na rozwój wyobraźni i logicznego myślenia.                                                                                                                                     

WCz.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...