Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
22-09-2020

,,Plastik ? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”, to hasło 27 edycji akcji „Sprzątania Świata”.

   W tym roku szczególną uwagę poświęcono plastikowi. Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki… to tylko wierzchołek góry lodowej, ale już teraz możemy zastanowić się, czy możemy zredukować swoje zużycie plastiku lub nawet zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów, które nas otaczają.    

  I choć tegoroczna akcja niewątpliwie różni się od poprzednich edycji z powodu pandemii Covid-19, nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego. Z takim też przesłaniem uczniowie z klasy: Ia, IIb i IIIa wraz z wychowawczyniami,  w piątek 18.09 br.,     (akcja w tym roku trwa 18,19,20 września ), porządkowali teren przyszkolny. Zebrane śmieci, z zachowaniem i przestrzeganiem zasad sanitarnych, nasi uczniowie umiejętnie segregowali wrzucając do odpowiednich pojemników na selekcjonowane odpady.

Brawo maluchy, byliście tego dnia WIELCY!!!!                                                                           

    ,,Mały Samorząd Uczniowski kl. 1-3”    

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...