Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
02-10-2020

1 października w Lubaniu odbyło się szkolenie pracowników instytucji kultury.

Łużyckie Centrum Rozwoju we współpracy z firmą Prudens PDP sp. z o.o. z Wrocławia zorganizowało szkolenie z zakresu zamówień publicznych. Program obejmował moduł wykładowy oraz panel otwarty z możliwością zadawania pytań. Sporo mówiono o tym, jak zmieni się ustawa Prawo zamówień publicznych od 1 stycznia 2021 r. i co zamawiający muszą wiedzieć na ten temat.

O czym była mowa i dyskusja?

O zmianach w zamówieniach bagatelnych, nowych obowiązkach w zakresie zamówień bagatelnych, zamówieniach publicznych w instytucjach kultury, nowych zasadach planowania postępowań i obowiązków w tym zakresie, postępowaniach powyżej progu unijnego, podstawowych trybach i zasadach, podobieństwach i różnicach w odniesieniu do obowiązujących regulacji, dokumentowaniu postępowań, postępowaniu poniżej progu unijnego, trybie podstawowym, trybie podstawowym z możliwymi negocjacjami, trybie negocjacyjnym, opisie potrzeb i wymagań, specyfikacji Warunków Zamówienia a SIWZ, elektronizacji działań w postępowaniu.

W szkoleniu wzięli udział pracownicy instytucji kultury z Lubania oraz okolicznych powiatów, w tym: Muzeum Regionalnego w Lubaniu, Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu, Łużyckiego Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy "Stacja Kultury" w Świeradowie-Zdroju, Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie, Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach, Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Trenerzy prowadzący szkolenie to Piotr Schmidt i Natalia Miłostan. Praktycy i teoretycy w obszarze zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem. Pełni zapału prawnicy, dla których prawo jest pasją.
Po spotkaniu pracownicy instytucji kultury wyrażali pozytywne opinie.
- Bardzo profesjonalnie poprowadzone, doskonale dobrane tematy, bardzo komunikatywni prowadzący - mówiła uczestniczka szkolenia.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...