Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
08-10-2020

Program organizuje go od kilku lat firma Kupiec we współpracy z PWN, PZWL oraz ekspertami z dziedziny dietetyki i żywienia. Jego celem jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci, rodzin i społeczności szkolnych.

  Program „Zdrowe – nietrudne” cieszy się dużą popularnością w całej Polsce. W ubiegłym roku uczestniczyło w nim ponad 1200 klas – łącznie 28 790 dzieci.

Tak, jak w minionych latach również w tym roku SP2 z Lubania, zakwalifikowała się do kolejnej edycji, a po spełnieniu wymogów formalnych ( zebrano ponad 100 kodów kreskowych po produktach firmy KUPIEC ), będzie realizowała zajęcia w oparciu o przesłane materiały, scenariusze, gry i zabawy. W obecnej edycji  organizatorowi bardzo zależy nam na tym, aby pokazać dzieciom, że to one mogą być ambasadorami zdrowej radości życia. Nauczą się one czytać opakowania, zobaczą, jak zmienić „tego nie lubię” na „tego spróbuję”, oraz przekonają się, że na deser najlepszy jest spacer!

 Zdrowe nawyki żywieniowe rozpowszechniać będzie pani Wanda Czarnota, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, która od lat bierze aktywny udział w projekcie, a w tym roku wspólnie z klasą IIIa, będzie pracować nad kolejnymi zdrowymi postawami żywieniowymi wśród dzieci. Dodatkowo uczestnicy programu będą brać udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. W tej edycji, ważne jest również zaangażowanie w projekt rodziców, tak by podjęte wyzwania były wdrażane także w życiu codziennym ucznia i jego rodziny.   

 Już teraz zostaliśmy ambasadorami zdrowej radości życia! Zaczynamy, czas start!                                                                                                                                     

WCz.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...