Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
23-10-2020

We wrześniu 2020 r. w naszej szkole utworzona została klasa pierwsza - sportowa o profilu pływackim. To jedyna taka klasa w naszym mieście. Liczy ona 23 uczniów. Dzieci uczestniczą w lekcjach na basenie z podziałem na dwie grupy.

  W klasie sportowej prowadzonych jest 10 godzin wychowania fizycznego w tygodniu, w tym 6 godzin praktycznych darmowej nauki i doskonalenia pływania realizowanych według programu Polskiego Związku Pływackiego, 3 godziny w-f-u  przeznaczone na realizację podstawy programowej oraz 1 godzina uczestnictwa w programie Sprawny Dolnoślązaczek.

   Pływacka klasa sportowa ma na celu przede wszystkim naukę i doskonalenie techniki pływania dzięki zwiększonej ilości zajęć sportowych w wodzie. Zakres działań edukacyjnych w tej klasie służy też kształtowaniu prawidłowej sylwetki, wzmocnieniu odporności organizmu  i przeciwdziałaniu chorobom cywilizacyjnym. Dzieci mają możliwość łączenia nauki z zajęciami sportowymi, dobrej zabawy z obowiązkami, a także rozwijania zainteresowań pod okiem nauczycieli, trenerów i instruktorów pływania. 

JK, KW

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...