Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
27-09-2021

Z okazji tegorocznego ,,Dnia bez Samochodu”, uczniowie SP 2 zorganizowali happening pod hasłem „Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie”. Uczniowie zachęcali mieszkańców Lubania, aby choć raz w roku zrezygnowali z korzystania z auta, na rzecz czystej planety.

Co roku 22 września obchodzony jest ,,Dzień bez Samochodu”. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Europejskich Dróg Świętego Jakuba w Lubaniu, we współpracy z Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej, zorganizowali happening pod hasłem „Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie”. Dzieci zachęcały do porzucenia – chociaż raz w roku – samochodów na rzecz środków transportu bardziej przyjaznych naszej planecie. Polecały zamianę czterech kółek na dwa lub własne nogi. Rower, hulajnoga czy deskorolka to lepsza jakość powietrza w naszym mieście i więcej zdrowia dla każdego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...