Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
30-09-2021

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września , odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

 W środę 29 września po raz kolejny w naszej ,,dwójeczce”, w tym roku to uczennice klasy VII, czytały bajki i wiersze swoim kolegom i koleżankom z klas młodszych. Czytanie na głos ma wiele zalet, stymuluje rozwój dzieci, rozwija i kształtuje wyobraźnię, redukuje stres oraz buduje dobre  relacje.

W związku z tym, że rok 2021 jest obchodzony jako Rok Lema zachęcamy do głośnego czytania opowiadań Stanisława Lema, książek przybliżających jego życiorys i twórczość oraz utworów o kosmosie, nauce, wynalazkach itp.

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...