Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-10-2021

4 października 2021 r. uczniowie klas III a i III b, pod opieką wychowawczyń, wybrali się na wycieczkę do Zamku Czocha. Dzieci wzięły udział w ,,Żywej lekcji historii”, podczas której przeniosły się do czasów średniowiecza.

W ramach zajęć poznały legendy, życie i zabawy dzieci na zamku w tamtych czasach. Wielką radość sprawiło uczniom przebieranie swoich koleżanek i kolegów w średniowieczne odzienie. Podczas zwiedzania, dzieci miały okazję sprawdzić swoją spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia i uważnego słuchania. Wędrując po zamku tajnymi przejściami, uczniowie oglądali ciekawe przedmioty, dowiedzieli się do czego one służyły i przez kogo zostały wykonane. Na zakończenie wycieczki Dyrektor Zamku Czocha ogłosił konkurs wiedzy, którego główną nagrodą jest voucher dla zwycięzcy z każdej klasy na rodzinne zwiedzanie. Wycieczka była niezwykle udana, dostarczyła uczniom wielu ciekawych przeżyć oraz okazała się niezapomnianą przygodą.

                                                                                                                                                            Anna Bokłak

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...