Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
31-10-2021

Miesiąc październik, który przypomina wszystkim o oszczędzaniu, zakończyliśmy przyjęciem nowych uczniów w poczet członków SKO Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu im. Europejskich Dróg Świętego Jakuba. W ten sposób rozpoczęli oni swoją przygodę z oszczędzaniem.

Nasi najmłodsi z klas:  1a, 1b i 1c - bardzo uważnie słuchali wszystkich rad i porad dotyczących oszczędzania, które na zajęciach przekazała im, p. I Kozak, opiekunka naszego szkolnego SKO.  Maluchy dowiedziały się czym jest oszczędzanie i gromadzenie pieniędzy na wymarzone cele. Dodatkowymi atrakcjami spotkania były tematyczne prezentacje, które precyzyjnie wyjaśniła dzieciom Żyrafa Lokatka, od lat informująca dzieci o wszystkich nowościach związanych ze szkolnym oszczędzaniem. Lokatka, wskazała również możliwość udziału w atrakcyjnym serwisie internetowym SKO dostosowanym do potrzeb dzieci.

Najważniejszym momentem edukacyjnego dnia z SKO, było ślubowanie podczas którego dzieci z powagą przyrzekały, że będą sumiennie oszczędzać każdy grosz. Obiecały również szanować, otrzymane na uroczystości, pierwsze książeczki SKO.  W dalszej części uroczystości wszyscy zostali obdarowani pakietami powitalnymi, ufundowanymi przez Bank PKO BP w Lubaniu. 

Mamy nadzieję, że uczniowie rzeczywiście będą systematycznie oszczędzać i w ten sposób wytrwale dążyć do spełniania swoich marzeń. 

                                                                                    opiekun SKO Izabela Kozak

 

 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...