Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
06-03-2022

Dnia 4 marca 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. Pasowanie to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki.

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci. Poradzili sobie bardzo dobrze. Po przyrzeczeniu pani Beata ogromną księgą dokonała pasowania. Natomiast krasnoludki z kl. VI podarowały dzieciom upominki. 

Pierwszoklasiści otrzymali Wyprawki Czytelnicze, które zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. W skład prezentowego pakietu weszły : książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet.

Uroczystość przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze.

                                                                                 Beata Książkiewicz

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...