Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 2

Aktualności:

07-10-2021

Zwiedzamy Zamek Czocha

4 października 2021 r. uczniowie klas III a i III b, pod opieką wychowawczyń, wybrali się na wycieczkę do Zamku Czocha. Dzieci wzięły udział w ,,Żywej lekcji historii”, podczas której przeniosły się do czasów średniowiecza.

03-10-2021

,,Pasowanie na ucznia 2021/2022”.

We wrześniu , nasza ,,dwójeczka”, przyjęła w poczet swoich uczniów pierwszoklasistów, którzy przydzieleni zostali do trzech klas pierwszych. Był to szczególny dzień, który zawsze wzbudza wiele emocji i na długo pozostaje w pamięci każdego ucznia jak i jego rodziców.

03-10-2021

Bezpieczna droga do szkoły.

Pod koniec września w naszej ,,dwójeczce”, odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas młodszych, w związku z akcją ,,Bezpieczna droga do szkoły”, które prowadziła pani Natalia Gołąb ze Straży Miejskiej w Lubaniu.

30-09-2021

Dzień Chłopaka.

Dzisiaj , od samego ranka, każda dziewczyna pamiętała, że jest Dzień Chłopaka. Były słodkie upominki, pizza, wyjście do kina oraz mnóstwo prezentów, zabaw i radości. Kochani Panowie wszystkiego, co najlepsze życzą dziewczyny.

30-09-2021

Dzień Głośnego Czytania w SP2.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne.

28-09-2021

Wiwat Jesień!

Tegoroczne powitanie jesieni , w ,,dwójeczce”, miało jabłkowy kolor, zapach i smak. Pani Jesień, która odważnie przemierzała korytarze naszej szkoły, rozdawała wszystkim maluchom rumiane jabłuszka.

27-09-2021

Ekologiczny happening.

Z okazji tegorocznego ,,Dnia bez Samochodu”, uczniowie SP 2 zorganizowali happening pod hasłem „Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie”. Uczniowie zachęcali mieszkańców Lubania, aby choć raz w roku zrezygnowali z korzystania z auta, na rzecz czystej planety.

27-09-2021

Na zajęciach z Photonem.

Photon to polski robot edukacyjny, którego zadaniem jest wprowadzenie dzieci w świat technologii, rozwijanie ich kreatywności i zdolności logicznego myślenia oraz nauczanie podstaw programowania.

24-09-2021

Nowe klasy sportowe w SP2.

Miło nam, że rok szkolny 2021/22 w naszej ,,dwójeczce”, rozpoczęliśmy na sportowo. W tym roku mamy trzy klasy sportowe o profilu pływanie: klasa 1a, 2a i 4a.

24-09-2021

Europejski Dzień Sportu Szkolnego w SP2.

24 września, to dzień, w którym wszystkie szkoły w Europie ( również nasza ,,dwójeczka” ) łączą się, biorąc udział w Europejskim Dniu Sportu Szkolnego (ESSD, który jest częścią Europejskiego Tygodnia Sportu (ETS).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...