24 marca 2017 r. Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubaniu serdecznie zaprasza pedagogów, psychologów szkolnych, nauczycieli oraz pracowników placówek oświatowych miasta i powiatu lubańskiego, pracowników socjalnych do udziału w konferencji.
Konferencja Szoleniowa jest formą wspierania szkół i placówek przez Poradnię oraz kontynuacją oddziaływań wobec niepokojących zagrożeń wynikających z uzależnień dzieci i młodzieży.
Działania te wpisane są w zadania Poradni i Punktu Konsultacyjnego ds. Narkomanii.
Konferencja połączona z warsztatem umiejętności praktycznych:'' Jak efektywnie prowadzić program profilaktyczny? - na przykładzie programu Krzysztofa Wojcieszka „Smak życia, czyli debata o dopalaczach” odbędzie się w dniu 24 marca (piątek), godz.10:00 w Łużyckim Centrum Rozwoju „TRET”.
Uczestnicy konferencji szkoleniowej będą mieli możliwość wzbogacenia swojego warsztatu zawodowego o efektywne metody pracy z dziećmi. Podczas spotkania omówione zostaną najważniejsze zagadnienia dotyczące zachowań prowokacyjnych oraz sposoby właściwej interwencji. Ważnym elementem będzie także blok poświęcony strategii rozmów z rodzicami „trudnego ucznia”.
Warsztat „Smak życia, czyli debata o dopalaczach” jest to program profilaktyczny autorstwa Krzysztofa Wojcieszka, twórcy wielu znanych programów profilaktycznych. Został on przygotowany z inicjatywy Ministerstwa Zdrowia oraz Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Jest to instrument profilaktyki uniwersalnej bazującej na metodach aktywizujących, adresowany do młodzieży szkolnej w wieku 13-18 lat.
Prowadzący:
• dr Piotr Karpiński- konsultant ds. narkomanii oraz pomocy-psychologiczno-pedagogicznej PPP w Lubaniu
• Stanisław Maciaszek - współzałożyciel Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychoterapii , autor wielu programów profilaktycznych realizowanych na terenie całego kraju, terapeuta Ośrodka Psychoterapii ,,Strefa Zmiany” działającego w ramach SCPiP wykładowca Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Pedagogiki i Psychologii. Autor i współautor szeregu publikacji dotyczących terapii i profilaktyki m.in.: Podręcznika ,,Trening kompetencji społecznych”
Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 20 marca 2017 r.
nr telefonu 756465110 (PPP).
Ilość Uczestników ograniczona. Dla pierwszych 10 zgłoszeń przewidziano upominki od Organizatorów.