Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
06-10-2020

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzimy 29 września. Został on ustanowiony przez Polską Izbę Książki w 2001 roku, w cztery miesiące po rozpoczęciu kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

  Tego dnia również w naszej ,,dwójeczce”, słychać było jak w klasach dzieci uważnie słuchają, ale też głośno czytają. Były bajeczki, lektury, komiksy – każdy wsłuchiwał się jak głośno czytała nasza pani Beatka, bibliotekarka SP2, oraz starsi uczniowie naszej szkoły.

       Przypominamy wszystkim  jakie korzyści płyną z głośnego czytania:

1. To cudowny sposób na wspólne spędzenie czasu i zbudowanie prawdziwej, trwałej więzi z dzieckiem. To chyba najważniejsza zaleta wspólnego czytania!

2. Chyba nie trzeba przypominać, że czytanie rozbudza wyobraźnię, ale również ciekawość świata.

3. Dzieci, którym rodzice czytają od dzieciństwa, szybciej same uczą się tej umiejętności.

4. Głośne czytanie może być świetnym sposobem na rozwiązanie problemów wychowawczych. Obecnie można znaleźć książki, które opowiadają o przeróżnych problemach dzieci: tolerancja, pojawienie się rodzeństwa, adaptacja. To genialna okazja do dyskusji i wyciągania wniosków z przygód książkowego bohatera. 

5.Dzieci, którym się czyta i które w efekcie same czytają dużo książek są genialne w ortografii, tworzeniu własnych opowiadań, układaniu zdań o niezwykłym bogactwie językowym!

Dzień 29 września to też rocznica urodzin Janiny Porazińskiej – autorki książek dla dzieci i młodzieży, współzałożycielki „Płomyka”.                                                                                             ,,Mały Samorząd  klas 1-3”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...