Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
06-10-2020

Dnia 24 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Głuchych i Języka Migowego. W tym roku uczniowie zajęć świetlicowych przystąpili do akcji „Migamy grzeczne słówka. Dziękuję, przepraszam i proszę”, której inicjatorem jest Pani Jowita Łechtańska z portalu MiguMig - zabawy z językiem migowym.

 W ramach tych zajęć dzieci mogły się nauczyć kilku podstawowych słów w języku migowym oraz poznać elementy z życia codziennego osób niesłyszących. 

 Nauka języka migowego stała się  dla dzieci nie tylko świetną zabawą, ale spowodowała, że uczniowie poznali nowy, alternatywny sposób komunikowania się z ludźmi. Dodatkowo zajęcia mają korzystny wpływ na rozwój poprzez: naukę szybkiego kojarzenia, rozwój spostrzegawczości, ćwiczenia sprawności manualnej, poprawę koncentracji, rozwój zdolności zapamiętywania i naukę tolerancji.         

 Zajęcia wzbudziły zainteresowanie wśród uczniów. Planujemy kontynuację rozpoczętej nauki w bieżącym roku szkolnym.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...