Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
22-10-2021

19 października 2012 roku nasza szkoła przyjęła imię i otrzymała sztandar. Od tego dnia staliśmy się Szkołą Podstawową nr 2 im. Europejskich Dróg Świętego Jakuba w Lubaniu.

W dziewiątą rocznicę tego święta uczniowie klas I-III uczestniczyli w lekcji, podczas której poznali historię Szlaków Jakubowych i genezę imienia szkoły. Dowiedzieli się o trudzie pielgrzymowania, o tym, że znajdujemy się w centrum Europy i jesteśmy częścią jej kultury oraz o tym, że warto dążyć do wyznaczonego celu mimo przeszkód, niepowodzeń i napotykanych trudności. Nazwa naszej szkoły nam wszystkim o tym przypomina. Bądźmy z niej dumni.

Zainteresowani historią imienia naszej szkoły uczniowie klasy II b i III c odwiedzili miejsce, w którym schodzą się trzy Drogi Jakubowe: Via Regia, Dolnośląska i Sudecka Droga Świętego Jakuba. Miejsce to znajduje się w pobliżu, przy kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Różanej w Lubaniu.

                                                                                                               Małgorzata Nir

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...