Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
23-11-2021

Dnia 23 listopada klasa 3c udała się na zajęcia w Sali Doświadczania Świata, gdzie rozwijała swoją kreatywność dzięki warsztatom prowadzonym przez przesympatyczną Danielę Brzezińską.

Terapia w Sali Doświadczania Świata, to forma wsparcia rozwoju dzieci poprzez doświadczanie przez nie świata zmysłami wzroku, dotyku, słuchu i węchu. Istotnym celem terapii jest praca nad spostrzeganiem siebie i otoczenia. Stwarza ona także możliwości odprężenia, relaksu i wyciszenia w przypadku dzieci nadpobudliwych lub eksplorowania w przypadku dzieci wycofanych, lękowych. Jest dobierana indywidualnie do potrzeb dziecka, aby mogło ono w bezpiecznej i wygodnej przestrzeni budować poczucie własnej wartości, wzajemnego zaufania i rozwijać umiejętność komunikacji. Sala poprzez dostarczanie zróżnicowanych bodźców sensorycznych m.in. muzykę, efekty świetlne, obrazy i łagodne wibracje pobudza zmysły do działania, stanowiąc ważny element w procesie rozwoju każdego dziecka.

​Uczniowie podczas zajęć skorzystali z następujących rodzajów stymulacji: łóżko wodne, kształtka rehabilitacyjna, zestaw wzorników faktur do terapii dotykowej, kabina lustrzana, źródła światła, wodospad światłowodowy, kolumna wodna, kurtyna światłowodów, tablica świetlno-dźwiękowa. Samodzielnie wykonali pamiątki do zabaw sensorycznych oraz wspólnie stworzyli pracę plastyczną – Układ Słoneczny. Ciekawostką było dla nas zdobycie informacji, że mamy osiem zmysłów. Ciekawe czy Wy wszyscy wiecie jakie to zmysły?

 Był to dla nas wspaniale spędzony czas- pełen pozytywnych doznań. Dziękujemy za ogrom atrakcji Pani Danielo:)

 

                                                                                                              Marta Krawczyk

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...