Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
25-01-2022

W bieżącym roku szkolnym chętni uczniowie klas 6-8 a przystąpili do projektu pt. English Binds People Together. Projekt trwa od września 2021 roku do maja 2022 roku.

Ideę innowacji pedagogicznej przedstawiła uczniom nauczycielka języka angielskiego Magdalena Molis. Uczniowie z wielkim entuzjazmem przystąpili do udziału w projekcie. Pomimo utrudnień związanych z pandemią podtrzymują korespondencję ze szkołami podstawowymi z Sierpca, Galewa, Dobrzycy, Majdanu Sieniawskiego oraz Warszawy.

Projekt  English Binds People Together zakłada wymianę maili między uczniami z całej Polski. Projekt realizowany jest za pośrednictwem platformy Google Classroom. Tematyka oraz zadania układane są zgodnie z wytycznymi do egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie biorący udział w projekcie otrzymują  partnera do  wymiany e-maili z ogólnej listy uczestników projektu z całej Polski. Wzajemne kontakty uczniów kształtują poczucie własnej wartości oraz wiary we własne możliwości językowe. Realizacja projektu pozwala na rozwijanie umiejętności tworzenia wypowiedzi pisemnych oraz wzmacnia motywację uczniów do pisania w języku obcym. Rozpisane terminy uczą obowiązkowości a żywy odbiorca stworzonej pracy uczy szacunku do jego czasu, wykonanej pracy oraz motywuje do wykazania się wiedzą i odpowiednim poziomem wypowiedzi.

Uczniowie wykonali już kilka zadań, wszyscy uczestnicy otrzymali listy zwrotne od swoich partnerów korespondencyjnych. Nasza szkoła po raz pierwszy w tym roku przystąpiła do tego projektu, jednakże będzie on kontynuowany w kolejnych latach.

Red. Magdalena Molis

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...