Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

01-05-2022

Mali ogrodnicy

Wszyscy zmieniamy się w ogrodników i wspólnie urządzamy ogródek. Teraz w ogrodzie potrzebnych rzeczy poszukamy i wszyscy do roboty się zabieramy.

01-05-2022

Tulipany

Zajęcia plastyczne są ćwiczeniem małej motoryki, rozwijają kreatywność u dzieci i uwrażliwiają na piękno. Wszystkim dzieciom praca wyszła doskonale i sprawiła wiele radości.

30-04-2022

Sukcesy językowe uczniów lubańskiej „Jedynki”

W dniach 27-28 kwietnia br. sześcioro ósmoklasistów naszej szkoły wzięło udział w międzyszkolnych konkursach językowych, których organizatorem był zespół nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego pod patronatem Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu.

30-04-2022

Uczennica Jedynki Laureatką Powiatowego Konkursu Ortograficznego kl. 7-8!

Ortograficzne wyzwania to zdecydowanie emocjonujące konkursy dla wszystkich miłośników ortografii. Celem konkursów ortograficznych jest wyłonienie „Mistrzów Ortografii” oraz pokazanie wartości uczenia się i nabywania umiejętności poprawnego posługiwania się językiem ojczystym.

30-04-2022

Celtyckie rytmy opanowały naszą szkołę!

Wulkan energii i moc pozytywnych przeżyć – tak można opisać koncert łódzkiej grupy „Celtic Trio”, którego odbiorcami byli uczniowie kl. 1-6. W dniu 27 kwietnia br. gościliśmy w szkole zespół, który zaprezentował uczniom tradycyjną, skoczną muzykę celtycką.

30-04-2022

Trening z mistrzem Polski w koszykówce!

Najlepszą zachętą do podjęcia wyzwania, jakie stanowi ruch, jest dobry przykład. Okazuje się, iż jest to świetny sposób, który może przekonać młodego człowieka do uprawiania sportu. Widząc, ile radości sprawia sport, z pewnością łatwiej uczestniczyć w różnych formach aktywności fizycznej.

29-04-2022

Śladami historii Lubania

Starszaki miały okazję poszerzyć wiedzę o zabytkach Lubania. Dzieci poznały architekturę i historię wybranych miejsc. Zobaczyły: Wieżę Bracką, Ratusz, Wieżę Trynitarską, Kościół pw. Trójcy Świętej , Mury obronne, Dom Solny, Kościół Maryi Panny

29-04-2022

Chomik -"gościem" w przedszkolu

Starszaki miały okazję gościć w swojej sali chomika. Dzięki bezpośredniej obserwacji i opowiadań kolegi z grupy Tomkowi -mogły zapoznać się z wyglądem i sposobem odżywiania zwierzątka.

29-04-2022

"3 Dni- 3 Kraje - 3 Wędrówki"

W piątek 22.04.2022 roku starszaki wzięły udział w Rajdzie Pieszym zorganizowanym przez Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu.

29-04-2022

"Świat w naszych rękach"

Pod koniec kwietnia zrealizowaliśmy tematykę proekologiczną. Celem zajęć było pobudzenie odpowiedzialności za środowisko.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...