Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
wtorek, 14 grudnia 2021, 10:00 - sobota, 18 grudnia 2021, 15:00

Wieża Bracka z tarasem widokowym  - budowla wzniesiona z bazaltu w 1318 roku. Otwarta dla zwiedzających. Średniowieczny klimat wzbogaca wystawa „Minerały Zachodnich Sudetów” prezentującą bogactwo mineralogiczne zachodniej części Dolnego Śląska. Eksponaty pochodzą głównie z obszaru Gór i Pogórza Izerskiego oraz Karkonoszy. Unikatowe okazy m.in. agaty z doliny rzeki Kwisy, kryształy kwarcu i kalcytu, ametysty z Karkonoszy.

Muzeum Regionalne w Lubaniu, ul. Bracka 12 (Wieża Bracka – Dział Mineralogii) jest czynne dla zwiedzających od wtorku do soboty od 10:00 do 16:00.

Wystawa na II pietrze, wejście przez przez Wieżę Bracką od strony Parku Niepodległości. Kontakt w sprawie zwiedzania: tel. 75 722 32 13, muzeum@muzeum-luban.pl

W poniedziałki i w niedzielę Wieża Bracka – Dział Mineralogii jest nieczynny.

We wtorek wstęp do Wieży Brackiej – Dział Mineralogii jest bezpłatny.


Bilety wstępu są sprzedawane do 30 minut przed zamknięciem Muzeum. Zapłata za bilety jest przyjmowana bezpośrednio w walucie polskiej.

 

Zwiedzanie wystaw w reżimie sanitarnym.

https://www.facebook.com/muzeumluban/

 
 
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...