Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoły Podstawowe

Aktualności:

01-10-2023

Mała lekcja demokracji u drugoklasistów

Podczas zajęć z edukacji społecznej uczniowie kl. 2a wybierali gospodarza klasy. Zanim to uczynili, ustalali, kim jest taka osoba, gdzie można ją spotkać i na czym polega pełnienie funkcji przewodniczącego. W trakcie burzy mózgów odbyło się też wymienianie cech, które rozpoczynają się od liter tworzących słowo klucz, czyli „gospodarz”.

01-10-2023

Trzy dni w magicznym grodzie Kraka

W dniach 20-22 września uczniowie klasy 8a – wraz z opiekunami: p. Sylwią Matusiak, p. Benitą Jakiel i p. Małgorzatą Grodzką – udali się do Krakowa. Wycieczka do stolicy Małopolski odbyła się w ramach projektu „Poznaj Polskę” MEiN. Lubańska młodzież, w czasie pobytu w tym niezwykłym miejscu, zwiedziła, m.in. Zamek Królewski na Wawelu, Stare Miasto, Kościół Mariacki, Sukiennice czy Kazimierz.

01-10-2023

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023

Corocznie, we wrześniu, ma miejsce finał ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegoroczna (już 30.) edycja odbyła się pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”. W dniach 19-21 bm. społeczność lubańskiej Jedynki t wzięła udział w tej ekologicznej akcji.

27-09-2023

Piłka nożna chłopców

Czwórka w turnieju piłki nożnej

27-09-2023

Lubańskie Biegowisko 2023

Czwórka w Lubańskim Biegowisku.

22-09-2023

Wybory do SU w SP1

We wtorek, 19 września, w lubańskiej Jedynce odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W szranki o głosy koleżanek i kolegów stanęło troje kandydatów z kl. 7a: Aurelia Łyp, Paweł Kiełdanowicz oraz Maja Sałandyk. To nie były żadne przelewki, a prawdziwa kampania w naszej szkole. Plakaty, programy wyborcze i wiele obietnic do spełnienia. Nasza młodzież mogła także zagłosować na specjalnych kartach oraz poczuć się – wreszcie – jak dorośli, wybierając swojego kandydata.

22-09-2023

Beatyfikacja Rodziny Ulmów-10.09.2023 r.

Józef Ulma, Wiktoria Ulma i ich dzieci: Stanisława (8 lat), Barbara (6 lat), Władysław (5 lat), Franciszek (4 lata), Antoni (3 lata), Marysia ( 1,5 roku) oraz siódme dziecko (nienarodzone) zostali zamordowani przez Niemców za ukrywanie Żydów 24 marca 1944 roku.

22-09-2023

15 września – Międzynarodowy Dzień Kropki

Początek historii Międzynarodowego Dnia Kropki miał miejsce w 2003 r., kiedy to do amerykańskich księgarni trafiła książka pt. „Kropka”.

21-09-2023

Nasi uczniowie wśród stypendystów Burmistrza Miasta Lubań!

Stypendium jest jedną z form wyróżnienia uczniów odznaczających się wybitnymi osiągnięciami. Każdego roku do Burmistrza Miasta Lubań wpływają wnioski o przyznanie takiego stypendium. Wszystkie one prezentują sylwetki uczniów, którzy mogą pochwalić się znakomitymi wynikami w różnorodnych dziedzinach edukacji, niejednokrotnie także sukcesami na szeroką skalę – wojewódzką, ogólnopolską czy nawet międzynarodową.

21-09-2023

Literackie ścieżki naszego ucznia.

W dniu 14 września uczeń naszej szkoły uczestniczył w uroczystej gali laureatów 7. edycji konkursu „List do Taty”. Na tę okoliczność Adam Ossowski z kl. 5c wraz ze swoim tatą i senatorem naszego okręgu – Panem Rafałem Ślusarzem udał się aż do Warszawy. Warto przypomnieć, iż uczeń lubańskiej Jedynki jako laureat etapu okręgowego znalazł się w grupie 36 laureatów eliminacji ogólnopolskich(wszystkich prac było prawie 2,5 tys. z 450 szkół).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...