Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

21-02-2024

I miejsce w siatkarskich czwórkach

16 lutego 2024 roku, uczniowie klas szóstych z naszej szkoły wzięli udział w finale powiatowym siatkarskich czwórek.

18-02-2024

Najlepsi z ortografii

Za nami eliminacje szkolne do XX edycji Powiatowych Konkursów Ortograficznych „Mistrz Ortografii 2023/24” kl. 4-6 i 7-8. W obu ogółem wzięło udział ponad 40 osób. W kategorii młodszej zwyciężył Oskar Usyk (kl. VIb), II miejsce przypadło Zuzannie Kalinik (IVa), a III stopień podium wywalczyła Kaja Zakrzewska (IVc). Natomiast w grupie starszej najlepsza okazała się Laura Radzińska (7c). Tuż za nią uplasowała się Vanessa Wołoszyn (8a), a III miejsce ex aequo zajęli: Montserrat Biza (7c), Paweł Kiełdanowicz (7a), Marcel Bisiak (8a) oraz Jakub Pawłowski (8a).

23-02-2024

Mamy to – II miejsce razy dwa!

W dniu 15 lutego, w Pisarzowicach, odbył się finał powiatowy w piłce siatkowej – czwórki dziewcząt (Igrzyska Dzieci). W zawodach uczestniczyły reprezentacje czterech szkół podstawowych z: Pisarzowic, Biedrzychowic oraz Lubania (Jedynka i Czwórka). Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów, do 21 punktów. Nasze dziewczęta wygrały dwa mecze z SP Pisarzowice i SP Biedrzychowice, by następnie, niestety, ulec rówieśniczkom z SP4 Lubań. Tym samym zajęły 2. miejsce w zawodach. Gratulujemy świetnego wyniku i skutecznej gry naszym zawodniczkom!

21-02-2024

WALENTYNKI W BIBLIOTECE

„Miłość zmienia oblicze świata, a świat zorganizowany przez miłość, zmienia nas samych.” Anna Kamieńska Popularne Walentynki są doskonałą okazją do tego, by wyrazić sympatię, wyznać miłość, a nawet się zakochać. Tym razem św. Walenty patronował nam nad miłością do… W tym celu 14 lutego br. pomieszczenia biblioteki, dzięki dekoracjom, zamieniły się w romantyczne miejsca. Oprócz typowego dla Walentynek wystroju, na czytelników czekał kosz z serduszkami, na których umieszczone były literackie cytaty dotyczące miłości i przyjaźni.

18-02-2024

Jak uczymy się przyrody w SP1?

Nie od dzisiaj wiadomo, że przyrody najlepiej uczyć się przez obserwację. Co jednak zrobić, gdy za oknem zimno, szaruga, deszcz? Można przyrodę zaprosić do szkolnej klasy i tu dokonać szeregu interesujących obserwacji. W zrealizowaniu tego przedsięwzięcia nieocenieni okazali się rodzice naszych uczniów. Jeszcze w grudniu ubiegłego roku w SP1 została przeprowadzona zbiórka celem, której było zebranie funduszy na nowe akwarium. Rezultaty przeszły nasze oczekiwania. Dzięki hojności rodziców i uczniów zebraliśmy pokaźna sumę, za którą zostało zakupione nowe akwarium z bogatym wyposażeniem oraz nowe rybki.

18-02-2024

„Literki znam, już czytam sam”

9 lutego, w SP1, odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas I. Wydarzenie to jest corocznym, oficjalnym przyjęciem pierwszaków do grona czytelników biblioteki szkolnej. Zanim jednak uczniowie złożyli specjalne przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, w którym główne role zagrali: Królowa Książka i Rycerz. W jego trakcie otrzymali zaś garść informacji na temat regulaminu wypożyczania książek oraz zasad zachowania w bibliotece. Po takim wprowadzeniu pierwszoklasiści obiecali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

17-02-2024

Dzień Kota

16 lutego obchodziliśmy Dzień Kota. Tego dnia kotki były głównymi bohaterami. Wiele radości sprawiło dzieciom picie mleczka z miseczki. Kotki były zachwycone zabawą z włóczką a na koniec dzieci odgrywały różne scenki z bajki Stanisława Jachowicza pt. ,, Chory Kotek'' oraz śpiewały i pokazywały Kotku Co Tu Robisz Dziś.

17-02-2024

Filharmonia "W Krainie Śniegu"

15 lutego w Przedszkolu Miejskim nr.3 w Lubaniu, dzieci ze Żłobka miały przyjemność uczestniczyć w muzycznej opowieści w Krainie Śniegu. Cała filharmonia zamieniła się w zimową krainę, gdzie rozbrzmiewały znane i mniej znane zimowo- bajkowe piosenki. Nie zabrakło także wykonań wokalnych, które zachwyciły małych odbiorców.

17-02-2024

Walentynki

W dniu 14.02. dzieci świętowały Walentynki, dzień przyjaźni i miłości. Tego dnia wszyscy mieliśmy czerwony element ubioru. Dzieci w zabawie dopasowywały serca różnych kolorów, przyklejały serduszka na drzewku miłości oraz były różne zabawy i tańce.

17-02-2024

Zabawa Kolorowym Makaronem

Nauka kolorów jest związana z rozwojem spostrzegania wzrokowego. Ćwiczenie motoryki małej, logicznego myślenia a przede wszystkim utrwalenie kolorów. Zabawa polega na wkładaniu kolorowego makaronu do odpowiedniego kubeczka.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...