Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
17-05-2012

W dniu 11 maja Łużyckie Centrum Rozwoju uczestniczyło jako reprezentant Lubania w jeleniogórskich Targach Turystycznych Tourtec. Dwudniowe targi odbyły się na Placu Ratuszowym. Zgromadziły one łącznie ok. 160 wystawców z Polski, Czech, Niemiec i Słowacji. Wydarzenie przyciągnęło tłumy zainteresowanych.

Namiot Łużyckiego Centrum Rozwoju został ustawiony w dogodnym miejscu wśród innych stoisk związanych tematycznie z obszarem Górnych Łużyc. Przyciągał on wzrok bogactwem publikacji, ulotek i innych materiałów wykorzystywanych w trakcie miejskich działań marketingowych. Od godziny 9 rano do godziny 18 odwiedziła go znaczna liczba ludzi. Trzyosobowa obsługa stoiska, przebrana w XVII-wieczne stroje aktywnie promowała Lubań. „Lubaniacy z dawnych wieków” przechadzali się po rynku i ulicach Jeleniej Góry prezentując najnowszy produkt turystyczny Lubania o nazwie: XVII-wieczna straż miejska oraz rozwijającą się ofertę „Spacer po Starym Lubaniu” (poszerzoną w tym roku o możliwość zwiedzania Wieży Brackiej i Ratusza). Uczestnictwo w jeleniogórskich targach obok spotkań z turystami miało dla Lubania jeszcze jeden istotny walor. Pozwoliło poznać w pełni wiodące trendy w dolnośląskiej turystyce i marketingu terytorialnym oraz nawiązać nowe kontakty. Przewodnicy z kraju i z zagranicy wyrażali gotowość kierowania wycieczek do Lubania.

W trakcie licznych przeprowadzonych rozmów z ludźmi odwiedzającymi stoisko usłyszeliśmy wyrazy uznania dla nowych inicjatyw miejskich, w tym dla „XVII-wiecznej straży miejskiej”.

Należy nadmienić, że uczestnictwo w targach łączyło się z niewielkimi kosztami, a biorąc pod uwagę przychody ze sprzedanych materiałów, wygenerowało nawet pewien zysk materialny.(ŁT)

 

 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...