Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-09-2012

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp.z o.o. w Lubaniu informuje, że przyłączanie odbiorców do sieci następuje po pisemnym zgłoszeniu przez zarządcę budynku.
Po otrzymaniu zgłoszenia następuje sprawdzenie stanu napełnienia wodą instalacji wewnętrznych na budynkach przez pracowników PEC. W przypadku braku wody z zarządcą zostaje uzgodniony termin napełnienia instalacji wewnętrznej budynku. Po jej uzupełnieniu budynek może zostać włączony do systemu.

W ostatnim okresie z powodu gwałtownego ochłodzenia została zgłoszona do włączenia znaczna ilość budynków. W trakcie sprawdzania przez pracowników PEC okazało się, że budynki zgłoszone do uruchomienia nie są przygotowane do włączenia – nie posiadają wody w instalacjach wewnętrznych.
Urządzenia do produkcji wody miękkiej będące w dyspozycji PEC pozwalają na napełnienie około 7. budynków dziennie .Napełnianie rozpoczęto 20.09 i ze względu na ograniczenia techniczne sytuacja taka potrwa przynajmniej do dnia 1.10. co jednoznacznie wykluczy część obiektów odbiorców z możliwości ogrzewania. Za zaistniałą sytuację przepraszamy, chociaż przypominamy, iż w gestii zarządców obiektów jest odpowiednio wcześniejsze przygotowanie budynków do ogrzewania.

Przebudowa sieci ciepłowniczej na osiedlu PIAST jest utrudnieniem, ale nie uniemożliwia ogrzewania budynków. Jest utrudnieniem, bo w tym samym okresie zbiegły się próby technologiczne i włączenie sieci do systemu. Do prób technologicznych też potrzebujemy wody miękkiej i jednocześnie wzrosło jej zapotrzebowanie przez odbiorców. Próby dobiegają końca z wynikiem pozytywnym.
Prace na sieci nie uniemożliwiają nam jednak podanie ciepła. Mamy do dyspozycji ciepłownię Śródmieście, z której w tym okresie w sposób ciągły możemy praktycznie do prawie wszystkich obiektów miasta dostarczać ciepło.
W chwili obecnej przedsiębiorstwo rozważa rozpoczęcie sezonu grzewczego z dn. 01.10.2012r. Od tego momentu ogrzewanie będzie uruchamiane w budynkach w ciągu 12 godz. od chwili formalnego powiadomienia dostawcy ciepła przez zarządców obiektów
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...