Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
16-10-2012

Informacja Turystyczna w Lubaniu działająca w strukturze Łużyckiego Centrum Rozwoju otrzymała najwyższy stopień czterech gwiazdek, Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej na podstawie kategoryzacji Punktów IT przeprowadzonej przez Regionalną i Krajową Komisję Certyfikującą.

Celem przeprowadzenia certyfikacji jest potrzeba zapewnienia odpowiedniej jakości obsługi turystów przez jednostki informacji turystycznej oraz stworzenia krajowej sieci standaryzowanych jednostek informacji turystycznej współpracujących na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym. Certyfikat przyznawany jest na jeden rok kalendarzowy.
Od 2010 roku realizowany jest proces certyfikacji informacji turystycznej w Polsce. Od tego też roku, po dobrowolnym zgłoszeniu, IT w Lubaniu ocenianie było na 3 gwiazdki za jakość świadczonych usług i obsługę turystów, co było dużym wyróżnieniem dla miasta.

Kryteria oceny są bardzo rozbudowane i szczegółowe. Pod uwagę brane były m.in. lokalizacja, funkcjonalność, dostępność sanitariatu dla turystów i osób niepełnosprawnych, samodzielne stanowisko komputerowe, itp.
Decydującymi kryteriami w podwyższeniu oceny IT z 3 gwiazdek na maksymalną ilość 4 gwiazdek było podejmowanie samodzielnych przez Informację Turystyczną inicjatyw, np. udział w krajowych i międzynarodowych imprezach, rajdach poprzez stoisko wystawiennicze z materiałami promocyjnymi miasto i region oraz udział w krajowych Targach Turystycznych.
Kluczowym aspektem były godziny otwarcia IT dopasowane do potrzeb i natężenia ruchu turystycznego. W okresie od maja do października IT w Lubaniu było dodatkowo otwarte w soboty i niedziele w godzinach od 10:00 do 14:00. Również w tych godzinach pracownicy Łużyckiego Centrum Rozwoju oprowadzali turystów po Wieży Brackiej. Po wcześniejszym zgłoszeniu i zapowiedzianej wizycie grupy turystów w Lubaniu biuro IT było otwierane również po godzinach pracy oraz podczas imprez miejskich.

W październiku br. komisje Certyfikujące przyznały lubańskiej Informacji Turystycznej 4-ro gwiazdkowy Certyfikat na okres do 30 września 2014r.
Tak wysoka ocena stawia nas w elitarnym gronie pierwszych na Dolnym Śląsku i w Polsce skategoryzowanych punktów informacji turystycznej. Czterogwiazdkowy certyfikat przyznany Informacji Turystycznej jest dla Lubania ważnym osiągnięciem i uznaniem dla działalności jednostki.

Kontakt:

Informacja Turystyczna
ul. Bracka 12
59-800 Lubań

tel./fax: 75 722 25 41
e-mail:it@luban.pl
www.lcr.net.pl, www.lcr.luban.pl

IT czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...