Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
06-11-2012

Szumny miejski jarmark budzi bardzo pozytywne uczucia. Przywodzi na myśl świat, którego w zasadzie już nie ma – świat zaciętych targów, tysiąca kolorów, odgłosów, zapachów, smaków i ludzkich namiętności zamkniętych razem w ciasnej przestrzeni placu targowego.

Jarmarków w jakich uczestniczyli nasi przodkowie raczej już nie zaznamy, ale przy odrobinie wysiłku możemy przywołać choć namiastkę tamtej wyjątkowej atmosfery, a przy okazji świetnie się bawić. Współczesny człowiek potrzebuje, chociaż zazwyczaj o tym zapomina, wyrwać się czasami z matni problemów dnia codziennego i spotkać się z ludźmi w jakimś przyjemnym miejscu, gdzie radosny gwar pozwoli mu na moment zapomnieć o tym „co trzeba”.

Łużyckie Centrum Rozwoju od kilku lat dokłada starań, aby jarmarki, czy to wielkanocny, czy też bożonarodzeniowy wrosły w krajobraz naszego miasta i ożywiły jego centralną część, czyli nasz wyjątkowy rynek. Z roku na rok jarmarki nabierają rozmachu i angażują coraz większą liczbę ludzi. Tegoroczny jarmark bożonarodzeniowy w założeniu organizatorów powinien przerosnąć swoją formą wcześniejsze edycje i wnieść w krajobraz naszego miasta całkiem nową jakość. Chodzi o to, aby lubaniacy wyszli z domów, przychodzili na rynek i cieszyli się świąteczną atmosferą, która podkreślona zostanie różnego rodzaju występami artystycznymi, koncertami kolęd i żywą szopką bożonarodzeniową. To wydarzenie powinno mieć uniwersalny charakter, a jego najsilniejszym atutem powinna być rozmaitość. Uzyskanie tej ostatniej jest możliwe, jeżeli w organizację i przeprowadzenie imprezy zaangażuje się znaczna liczba organizacji, jednostek i ludzi, tak jak było podczas przygotowań do obchodów ostatnich „Dni Lubania”. Osiągnięty wówczas sukces można powtórzyć. Musimy tylko zjednoczyć nasze siły.
Jarmark potrwa w terminie od 14 do 23 grudnia 2012r. Każdego dnia obok stałej, powtarzalnej oferty będą pojawiać się dodatkowe oryginalne elementy, tzn. szkoły, stowarzyszenia, organizacje, jednostki miejskie, artyści, itd. otrzymają możliwość zaprezentowania własnych świątecznych pomysłów. 

Załączniki

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...