Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
28-09-2015

Dnia 18 września uczniowie klasy III, wraz z nauczycielami i rodzicami, wybrali się na pieszy rajd organizowany przez RCEE Lubań w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu.

Dzieci pokonały sześciokilometrową trasę ze szkoły do Chaty za wsią w Radogoszczy. Tam czekały już organizatorki: pani Agnieszka Wierzbicka oraz pani Agnieszka Łasica wraz z leśnikami. Z pracownikiem Nadleśnictwa Przylasek wybraliśmy się na wycieczkę do lasu, gdzie poznawaliśmy i rozróżnialiśmy drzewa, szukaliśmy tropów dzików i saren, odnaleźliśmy jamę borsuka. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o życiu zwierząt w lesie. Po drodze zbieraliśmy liście, żołędzie, suche trawy i inne dary lasu. Po męczącej ale ciekawej wędrówce wróciliśmy do Chaty, gdzie posililiśmy się samodzielnie upieczonymi przy ognisku kiełbaskami. Pełni nowych sił przystąpiliśmy do udziału w konkursie technicznym Leśny ludek, którego układaliśmy z rzeczy znalezionych podczas spaceru po lesie. W konkursie brali udział uczniowie z trzech szkół. Gdy prace były gotowe komisja je obejrzała i po burzliwej debacie przydzieliła miejsca. Nasz ludek zajął I miejsce. W nagrodę otrzymaliśmy odblaskowe chusty i książkę do klasy o przyrodzie naszej okolicy. M.C.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...