Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
30-05-2016

Pomysłodawcami są Czesi, podchwycili Europejczycy, Rosjanie i Amerykanie. Obecnie jest ponad 4774 miejsc oznaczonych Znaczkiem Turystycznym, a ich liczba z każdym dniem wzrasta. Na listę atrakcyjnych miejsc właśnie wskoczyła lubańska czternastowieczna Wieża Bracka.

Znaczek turystyczny okrągły drewniany krążek przedstawiający miejsce do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. W żadnym innym miejscu nie można takiego kupić. To nie lada gratka dla turystów i kolekcjonerów. Znaczek nie spełnia tylko jednej roli. Ma ich kilka. Przede wszystkim jest oryginalną pamiątką z miejsca, które odwiedzamy. Również jest doskonałą formą promocji miejsc atrakcyjnych turystycznie, wyznacza szlaki dla turystów i stanowi swego rodzaju grę dla kolekcjonerów. Każdy znaczek danego miejsca posiada numer. Chęć zdobycia kolejnych numerów zachęca turystów do odwiedzenia znaczkowego miejsca. Znaczek jest podzielony na dziewięć kategorii: góry, schroniska, trasy turystyczne, zamki, pałace, twierdze, miasta, miejsca kultu, muzea, parki, podziemne trasy turystyczne, latarnie morskie, inne.

- Chodzi o zebranie dziesięciu znaczków opatrzonych kolejnymi, dostępnymi numerami, odcięcie z nich papierowych kuponów, naklejenie na formularz pobrany ze strony internetowej www.znaczki-turystyczne.pl i wysłanie pod wskazany adres. Za każdą dziesiątkę otrzymujemy za darmo specjalny Znaczek Kolekcjonera – mówi Pan Sławek, turysta z Piotrkowa Trybunalskiego. – Pojawienie się nowego znaczka stanowi impuls do zorganizowania weekendowego wypadu. W zeszłym roku przemierzyłem ponad tysiąc km w celu uzupełnienia swojej kolekcji. Znaczek jest swoistą zachętą turystyczną, dlatego właśnie jestem u Państwa w Lubaniu.

Lubań dołączył do grona ciekawych miejsc, turystycznej gry i znaczkowego szlaku podróżniczego. Od maja w Informacji Turystycznej w Lubaniu przy ul. Brackiej 12 dostępny jest w sprzedaży znaczek Wieży Brackiej w cenie 7,00 zł.

Więcej o idei znaczka można się dowiedzieć ze strony www.znaczki-turystyczne.pl

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...