Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
21-06-2016

Mówi się, że dzieci mają wiele cech, których chronicznie brakuje dorosłym. Są naturalnie aktywne, pełne energii, pomysłowe i radosne. W niedzielę wszyscy będziemy bawić się jak dzieci, czyli wspaniale.

Na Dniu Aktywnej Rodziny czyli Darze organizacji pozarządowych stawiamy na ciekawe przeżycia. Do tworzenia imprez zapraszamy lubanian z talentem i pasją, by zarazili miasto kreatywnością. Dzięki temu podczas festynu i duzi i mali mają co robić.

Każde stoisko Daru to jakaś ciekawa i pożyteczna, bezpłatna aktywność. Możemy spodziewać się quizów, minitreningów, zadań modelarskich i plastycznych, składających się na jedną terenową grę. Każdy, kto wykona wszystkie zadania, dostanie prezent i weźmie udział w losowaniu cennych nagród (bon na 500, 300 i 200 zł). Trzeba tylko pamiętać o pobraniu w namiocie organizatora specjalnej książeczki, zebraniu pieczątek i zdaniu jej z powrotem przed 18.30.

Dodatkowo w plenerze prowadzone będą warsztaty, podczas których będzie można nauczyć się puszczać wielkie mydlane bańki, zrobić sobie biżuterię lub zwierzątko z baloników. Wszystko to, a także typowe imprezowe atrakcje, czyli malowanie buziek, zorbing i dmuchane zamki są tego dnia BEZPŁATNE. Podobnie jak kursująca po mieście kolejka.

Będzie też na co popatrzeć - radosna parada ludzi z pasją, scena pełna radosnych maluchów z pięciu placówek, utalentowane dzieciaki w nowoczesnym tańcu, i wspólne śpiewanie i tańce przy muzyce w wykonaniu zespołów działających przy organizacjach pozarządowych.
Na zachętę zdjęcia z ubiegłorocznej edycji,

Program imprezy:
Dzień Aktywnej Rodziny - DAR
niedziela, 26 czerwca 

LAS ATRAKCJI – bezpłatne atrakcje festynowe: kule wodne, dmuchańce, malowanie buziek
AKADEMIA ULICZNEJ ZABAWY – animacje i bezpłatne warsztaty: robienie baniek mydlanych, zwierzątek z baloników, biżuterii 
STREFA AKTYWNOŚCI – stoiska organizacji pozarządowych z grą dla lubańskich rodzin, uczestnicy, którzy do godz. 18.30 odwiedzą stoiska pasjonatów i wykonają zadania otrzymają drobne upominki i wezmą udział w losowaniu cennych nagród
13.15 –  „Pociąg do…” – parada Lubańskich Organizacji Pozarządowych
13.45 –  premiera utworu-niespodzianki przygotowanego na imprezę przez Lubańskie Organizacje Pozarządowe
14.00 – Inscenizacja historyczna, przyjazd Albrechta Wallensteina, księcia Frydlantu
15.00 – Scena malucha – występy dzieci ze Żłobka Miejskiego, Bąbelkowa, Akademii Malucha, Przedszkola Niepublicznego Słonko i Przedszkola Miejskiego nr 1 i 5
17.00 – program artystyczny organizacji pozarządowych „Pociąg do…” –  DGL Nurt, LSA Odnowa, Złote Nutki, losowanie nagród
19.00 – występy grup tańca nowoczesnego z MDK

Finał Dni Lubania LAWA 2016
20.00 – koncert zespołu Leszcze

Impreza organizowana jest przez Lubańskie Organizacje Pozarządowe przy wsparciu Stowarzyszenia P-ZFST Pogranicze i Łużyckiego Centrum Rozwoju. Przedsięwzięcie dofinansowuje Gmina Miejska Lubań. Wsparcie: Miejski Dom Kultury w Lubaniu, Ośrodek Wsparcia Dziennego, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu. Inscenizację historyczną organizuje Muzeum Regionalne w Lubaniu przy wsparciu Gimnazjum nr 3 im. Euroregionu Nysa w Lubaniu. 
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...