Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
20-09-2016

Miesiąc wrzesień obfituje w wiele wydarzeń i działań ekologicznych, w których udział biorą uczniowie z SP2.

19 września klasa II b, uczestniczyła  w zajęciach czytelniczych , w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. M. Konopnickiej, pod nazwą ,,Co słychać w bajkowym lesie, czyli Sprzątanie Świata”. Zajęcia dały dzieciom doskonałą możliwość zaprezentowania swoich umiejętności czytelniczych,  jak również sprawdziły wiedzę ekologiczną, poszerzając ją w niektóre trudne słowa jak np. recykling. Zajęcia prowadziła pani Marta Kaba, która nie tylko zachęcała dzieci do korzystania i czytania książek, lecz również pokazała dzieciom jak twórczo można spędzić czas będąc w bibliotece. Zajęcia tego dnia, zaprowadziły dzieci do bajkowego lasu opisanego przez Elżbietę Zubrzycką, w książce ,,Filip i bociany. Wiosny w tym roku nie będzie!”, gdzie bajkowe zwierzęta, szukały nie tylko przygód lecz również sposobów na ratowanie lasu.

Uczniowie znaleźli sposób, by posprzątać las, a śmieci posegregować, czyli na zakończenie warsztatów wykonali w grupach ciekawe prace plastyczno-techniczne. Każdy stał się w ten sposób ,,Przyjacielem lasu”, otrzymując stosowną odznakę.

Zajęcia czytelnicze o tematyce ekologicznej, rozpoczęły cykl spotkań, na które uczniowie uczęszczać będą systematycznie, tym samym nie tylko rozwijać swoją wiedzę czytelniczą lecz jak pisał Jarosław Iwaszkiewicz :

 ,,Czytanie to odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów”.

 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...