Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
05-10-2016

Co roku u ok. 400 tys. mieszkańców Starego Kontynentu stwierdza się zatrzymanie pracy serca. Szanse na przeżycie ( 2 – 3 krotne ) zwiększa się w sytuacji podjęcia przez świadków zdarzenia resuscytacji krążeniowo oddechowej.

Ogólnoeuropejska akcja, organizowana m.in. z udziałem posłów do Parlamentu Europejskiego, ma zwiększyć wiedzę o tym, jak pomóc w momencie zawału.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest od 2013 r. z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji.  Co roku 16 października w całej Europie w godzinach od 12.00 – 12.30 prowadzone jest RKO i bicie rekordu w ilości osób, które wzięły udział w akcji. Celem inicjatywy jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaniu, postanowili włączyć się w tym roku do akcji i dnia 17.10.2016 ( 16 października wypada w niedzielę ), i we współpracy z klasą ratownictwa medycznego z KZL i uczniami GM 3 w Lubaniu, zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w biciu rekordu do TRETU w Lubaniu na godz. 11.30.

Bicie rekordu zostanie poprzedzone pokazem prawidłowego prowadzenia RKO z użyciem defibrylatora zewnętrznego  ( AED ).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...