Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
14-10-2021

Szanownemu gronu pedagogicznemu, dyrekcji oraz pozostałym pracownikom placówek oświatowych Burmistrz Miasta Lubań w imieniu wszystkich lubanian składa serdeczne życzenia.

"Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala,
nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje,
nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje -
przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil".
Janusz Korczak

        O roli edukacji i tym, jak ważne miejsce w procesie nauczania zajmuje nauczyciel powstało mnóstwo cytatów i złotych myśli. W pięknych słowach wielu znanych i mniej znanych od lat stara się uchwycić trud, jaki w codzienną pracę wkładają pedagodzy. Nie jest to łatwa profesja. Kiedy wychowanie własnych dzieci zestawimy z kształceniem uczniów zauważamy wysiłek, jaki nauczyciele wkładają w codzienność szkolną. Szkoła to zaraz po domu drugie środowisko, w którym uczniowie spędzają najwięcej czasu. W edukacyjnej podróży towarzyszami jest dla nich grono pedagogiczne. To właśnie Państwo poświęcacie czas i uwagę naszym największym skarbom. To Państwo szlifujecie wnętrze naszych dzieci, dbając nie tyko o poziom wiedzy, ale również socjalizując je i tłumacząc meandry życia.
        Drodzy nauczyciele oraz pozostali pracownicy placówek oświatowych, choć wdzięczność odczuwamy na co dzień, to właśnie Dzień Edukacji Narodowej jest najczęściej okazją na docenienie i podziękowanie. W to wyjątkowe święto w imieniu wszystkich uczniów – tych, dla których dźwięk po dzwonku szkolnym pozostał już wspomnieniem, ale również tych, którym dzwoni on obecnie w murach szkolnych - składam Państwu szczere wyrazy wdzięczności. Niech Państwa działalność obfituje w sukcesy i stanowi źródło satysfakcji nie tylko zawodowej, ale również życiowej. Bo nauczycielem jest się zarówno w szkole, jak i poza nią. Szanowni nauczyciele oraz drodzy pracownicy oświatowi dziękujemy za Państwa wkład w lubańską edukację.

Z wyrazami szacunku,
Arkadiusz Słowiński
Burmistrz Miasta Lubań

Lubań, 14 października 2021 r.

Zamieszczona w artykule fotografia została wykonana na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w 2017 roku.

Zapraszamy do przypomnienia sobie jak w poprzednich latach świętowali nauczyciele:
- rok 2019
- rok 2018
- rok 2017
- rok 2016.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...