Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
02-11-2021

Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza na bezpłatne szkolenie „Dziennikarstwo Online”, które jest realizowane w ramach projektów „Sieć na kulturę”. W szkoleniu mogą wziąć udział dzieci (10-14 lat) oraz młodzież (15-18 lat).

W szkoleniu mogą wziąć udział dzieci i młodzież od 10-18 lat (do ukończenia 18 r.ż.). W ramach projektu uczestnicy zaznajomią się z kluczowymi zagadnieniami związanymi z tworzeniem, publikacją, promowaniem i moderowaniem treści informacyjnych w Internecie, jak nie dać się podejść fake newsom, a także poznają metody sprawdzania i wyszukiwania wiarygodnych źródeł informacji.

Nauczą się także jakie są tradycyjne formy publikacji, takie jak tekst czy foto pod kątem wykorzystania ich w Internecie. Przećwiczą, jak zarządzać treścią na stronie, dobierać multimedia oraz moderować dyskusje w komentarzach i na forum. Poznają również tajniki bezpiecznego budowania wizerunku online oraz rozpoznawania plagiatu i legalnego cytowania treści. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na stronę projektu: https://www.siecnakulture.pl.

Zajęcia potrwają łącznie 31 godziny lekcyjne (2 razy w tygodniu po 1,5 godziny).

Termin nadsyłania zgłoszeń do 4 listopada br. do godziny 15. Chętnych do udziału w szkoleniu prosimy o wypełnienie właściwej deklaracji i oświadczenia, a następnie dostarczenie dokumentów do sekretariatu MDK w Lubaniu przy ul. Kościuszki 4.

Ilość miejsc jest ograniczona.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).

Oświadczenie - uczestnik powyżej 13. roku życia

Oświadczenie - uczestnik poniżej 13. roku życia

Deklaracja - uczestnik powyżej 13. roku życia

Deklaracja - uczestnik poniżej 13. roku życia

MDK

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...