Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
25-11-2021

W piątek 19 listopada, w ramach projektu „Festiwal Wierszy Ciepłych i Pogodnych im. Huberta Horbowskiego“, odbył się „Poetycko-muzyczny wieczór wspomnień“.

Poetycko-muzyczny wieczór wspomnień z DGL NURT

Przyjaciele z grupy literackiej oraz niektórzy widzowie przeczytali wiersze zmarłego przed rokiem poety Huberta Horbowskiego. Tym razem nie były to zabawne limeryki lecz bardziej i mniej poważne, ale ciepłe i pogodne utwory liryczne.

Pomysł na festiwal nosiłam w sobie od dawna, brakowało tylko impulsu, no i pieniędzy. Kiedy więc Magdalena Guła ze Stowarzyszenia Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" poinformowała mnie o możliwości złożenia wniosku nie musiałam niczego wymyślać, pomysł już był. Złożyliśmy wniosek, otrzymaliśmy dofinansowanie i rozpoczęliśmy działania - mówi Krystyna Sławińska, szefowa Dolnośląskiej Grupy Literackiej NURT przy Miejskim Domu Kultury w Lubaniu.

W czasie przerwy przy kawie i słodyczach wspominano chwile przeżyte z bohaterem wieczoru. Następnie zgromadzona licznie publiczność miała okazję przeżyć koncert Justyny „Sieni“ Sieniuć, młodej poetki, kompozytorki, aktorki i brawurowej wykonawczyni autorskich utworów. Wystąpił również multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer i piosenkarz Stanisław Marinczenko. Wykonawcom akompaniowała na gitarze basowej Zuzanna Rogala. Artyści zrobili na widzach duże wrażenie. Były bisy, zdjęcia i autografy.

Listopadowy szary wieczór minął jak chwila. Na koniec prowadząca spotkanie Krystyna Sławińska poinformowała, że w wyniku projektu powstaje tomik wierszy „Ciepłe i pogodne“, który zawiera wybór wyróżnionych wierszy, które napłynęły na konkurs poetycki. Premiera książki nastąpi 13 grudnia 2021r. o godz.16.30 w gościnnym Miejskim Domu Kultury. Będzie to wieczór kończący projekt, podsumowujący konkurs poetycki. Każda osoba obecna na spotkaniu zostanie obdarowana książką „Ciepło i pogodnie“, a autorzy nagrodzonych tekstów otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

Projekt „Festiwal Wierszy Ciepłych i Pogodnych im. Huberta Horbowskiego” został dofinansowany przez Stowarzyszenie Odra-Niemen w ramach konkursu „Dolny Śląsk – region silny społecznie. Regranting dla młodych NGO i grup nieformalnych” ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Programu NOWEFIO - Priorytet 1.

Zdjęcia: Teresa Kraska (Ziemia Lubańska) oraz Dolnośląska Grupa Literacka „NURT“

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...