Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
29-11-2021

Dolnośląska Grupa Literacka NURT zaprasza na literacką podróż w czasie. Na swoim kanale YouTube prezentuje kolejny archiwalny materiał filmowy - spotkanie z 2016 z cyklu "Słowem otwarte wtorki", którego bohaterem był poeta Bogusław Szambelan.

 

BOGUSŁAW SZAMBELAN publikuje pod pseudonimem Jeremi K. Jesterski. Dawniej górnik, żołnierz zawodowy WOP-u i oficer Straży Granicznej, obecnie emeryt. Pisze wiersze i prozę. Poszukując sposobu wyrażenia głębokiej uczuciowości, eksperymentuje z różnymi typami literackimi w zakresie stylu, treści i formy. Stąd w jego dorobku obok lirycznych wierszy, sonetów, znajdziemy fraszki, limeryki, teksty do melorecytacji, poezję, a także gawędy, słuchowiska i inne nietypowe utwory. Swojej twórczości, ze świadomego wyboru, nie publikuje drukiem ani w internecie, przeznaczając ją jedynie do prezentowania wśród bliskich i przyjaciół w czasie spotkań towarzyskich czy klubowych. Jego największą pasją jest teatr w każdej postaci, nie tylko sceniczny, muzyczny, ale także uliczny, radiowy, performance, czy happeningowy. Chętnie odwiedza wystawy plastyczne, sale koncertowe, widowiskowe, szukając tam natchnienia i form komunikacji interdyscyplinarnej. Swoje utwory dramatyczne chciałby w przyszłości wydać drukiem, a także realizować na scenie z udziałem teatrów amatorskich i młodzieżowych. Interesuje się przyrodą, z zamiłowaniem uprawia ogródek działkowy. Wolny czas często poświęca wnukom, lubi wędrówki po górach.

 

Publikacja na kanale YouTube powstała w ramach e-wolonatriatu realizowanego przez lubańską młodzież z Klubu Liderów Młodzieżowych, prowadzonego przez Stowarzyszenie P-ZFST "Pogranicze". Montażu archiwalnego nagrania dokonał w 2021: Patryk Harapin.

 

Stowarzyszenie P-ZFST "Pogranicze" w Lubaniu

Video

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...