Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
17-03-2022

Miejski Dom Kultury w Lubaniu wziął udział w projekcie #Sieć na kulturę. Wkrótce do lubańskiej placówki trafią wysokiej klasy laptopy.

Głównym celem projektu było rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży. Szkolenie składało się z serii spotkań w formie online, które były formą ugruntowania i weryfikacji w praktyce zdobytej wiedzy. W szkoleniu wzięły udział dzieci i młodzież od 10 - 18 lat.

W ramach projektu uczestnicy zaznajomili się z kluczowymi zagadnieniami związanymi z tworzeniem, publikacją, promowaniem i moderowaniem treści informacyjnych w Internecie, jak nie dać się podejść fake newsom, a także poznali metody sprawdzania i wyszukiwania wiarygodnych źródeł informacji. Uczestnicy nauczyli się także jakie są tradycyjne formy publikacji, takie jak tekst czy fotografia pod kątem wykorzystania ich w Internecie.

Przećwiczyli, jak zarządzać treścią na stronie, dobierać multimedia oraz moderować dyskusje w komentarzach i na forum. Pod czujnym okiem trenera Pani Barbary Badziak-Błońskiej oraz pracownika lubańskiej placówki poznali również tajniki bezpiecznego budowania wizerunku online oraz rozpoznawania plagiatu i legalnego cytowania treści. Zajęcia trwały łącznie 31 godziny lekcyjne.

Dzięki uczestnictwu w projekcie lubańska placówka wkrótce wzbogaci się o sześć laptopów co pozwoli poszerzyć ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży. Sprzęt będzie wykorzystywany m.in. w czasie spotkań Kółka Dziennikarskiego, do którego nabór właśnie rusza. Zapisy przyjmowane są w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu. Ilość miejsc ograniczona.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...