Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
11-07-2022

„Regiomuza z dostawą do domu" to nowa wakacyjna propozycja kulturalna Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu.

 

8 lipca odbyła się pierwsza z zapowiadanych czterech. Na pierwszy ogień poszły Księginki, o których dotąd często w różnorakich działaniach kulturalnych zapominano. Mieszkańcy tej dzielnicy mieli okazję posłuchać zespołów The Bazalt, Estrady Lubańskiej i Maksymilianek.

- Skąd Regiomuza? To po prostu muzyka zespołów regionalnych. A dostawa do domu? Chodzi o to, że ideą naszego wakacyjnego przedsięwzięcia jest dotarcie z ofertą kulturalną w różne części miasta po to, aby w letnie popołudnie zapewnić ludziom trochę rozrywki w miejscach, gdzie mieszkają – mówi dyrektor MDK Grażyna Glodek.

Kolejna dostawa „Regiomuzy” już 22 lipca na Osiedlu Fabryczna, następnie 5 sierpnia na placu rekreacyjnym pomiędzy ul. Mieszka I a Łużycką (w pobliżu Klubu na Osiedlu Piastów). MDK na wyjazdach serwuje „Regiomuzę” od 17:00. Tym razem będzie połączona z festynem sportowo-rekreacyjnym dla dzieci organizowanym przez Spółdzielnię Mieszkaniową, który rozpocznie się o 13:00.

W ślad za muzą przyjadą w miejsce spotkań frykasy: lody, gofry, lizaki, wata cukrowa, frytki itp. Jednym słowem to, co lubimy. Tak więc będzie coś dla ducha i coś dla ciała.

26 sierpnia „Regiomuza” dotrze do Parku Niepodległości w centrum Lubania.

(Cleo)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...