Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
28-07-2022

Za niespełna miesiąc lubański Rynek będzie miejscem, które fan dobrej muzyki, filmu oraz zabawy musi odwiedzić. Po przerwie wracają Dni Lubania.

Najważniejsza impreza w kulturalnym kalendarzu grodu nad Kwisą odbędzie się 20 i 21 sierpnia na lubańskim Rynku. 20. edycja LAWY będzie znakomitą okazją na wspólną rodzinną zabawę.

W sobotę będziemy mogli posłuchać występów lokalnych zespołów, obejrzeć film pod chmurką, posłuchać na żywo muzyki filmowej, a także pośmiać się podczas występu Damiana Skóry. Ktoś zapyta, a kto to taki? To osoba rzutka, krzepka, ochocza oraz łysa, trochę nerwus. Posiada balkon, ale kiedyś chciałby psa...

Skóra ma na koncie kilka wygranych konkursów komediowych, występów telewizyjnych oraz materiałów umieszczonych w serwisie Youtube. Jego ostatni program „Ma Pan rację, przepraszam” cieszy się bardzo dobrymi recenzjami. Oszczędnie gospodaruje wulgaryzmami, aby ustąpić miejsce większej ilości absurdu i obserwacjom wychodzącym poza kanon „co te kobitki mają w tych torebkach”.

A co czeka nas w niedzielę? Zabawę rozpocznie Babylon Tribiute Band. Z kolei po występie Agaty Hylińskiej & Aretaya na scenie pojawi się The Nierobbers. To „młody”, obiecujący zespół rodem z Elbląga. Porusza się w klimacie piosenki turystycznej i poetyckiej pachnącym również wiatrem i wodą. Grupa jest laureatem wszystkich najważniejszych festiwali piosenki żeglarskiej i turystycznej w kraju oraz wielokrotnym zdobywcą Nagrody Publiczności. Zespół koncertuje na terenie całego kraju oraz za granicą spotykając się z gorącym przyjęciem publiczności. Grupa ma w dorobku trzy płyty długogrające i występy na wszystkich najważniejszych festiwalach i imprezach żeglarskich i turystycznych w Polsce.

Swoje 5 minut będą mieli także fani hip-hopu. O godzinie 17 wystąpi Abradab. Pochodzi ze Śląska, a hip-hopem zainteresował się na początku lat dziewięćdziesiątych. Miał wówczas 14 lat. Razem z Joką i Magikiem założył kultowy skład Kaliber 44. Jest mistrzem słowa, jego teksty pełne są trafnych porównań, świetnych rymów i gry słownej. Oprócz pisania tekstów Abradab jest też bardzo dobrym producentem, co udowadniał każdą z płyt, które były wydawane jako Kaliber 44 i jako jego solówki. Wraz z nim na scenie zaprezentuje się Rahim i Kleszcz we wspólnym projekcie ARKanoid.

Gwiazdą wieczoru 20. Edycji LAWY będzie natomiast Tadeusz Seibert. Artysta pochodzi z Malborka. Ukończył wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Po raz pierwszy na scenie wystąpił mając 5 lat w programie telewizyjnym „Od przedszkola do Opola”. Jest laureatem wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych festiwali piosenki w Europie. W Polsce wywalczył Złotą Nagrodę na Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie”, Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Reflektor”, Grand Prix Festiwalu Dobrej Piosenki im. Kaliny Jędrusik, Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek lat 60. i 70., głównej nagrody na Festiwalu im. Anny German i wielu innych. Ponadto występował w telewizyjnych konkursach wokalnych, tj. Mam talent!, Śpiewaj i walcz, Must Be the Music. Tylko muzyka. Był także uczestnikiem programu „Szansa na sukces”, finalistą X edycji „The Voice of Poland” oraz uczestnikiem 58. i 59. edycji KFPP Opole 2021 oraz 2022.

Oprócz wymienionych artystów nie zabraknie innych atrakcji. Na scenie zaprezentuje się Smokey Tribute Band. Będzie można m.in. dobrze zjeść, nauczyć się tańczyć z Kubańczykiem Alexisem Vinentem, a także odpocząć na specjalnie przygotowanej plaży, a na koniec poszaleć na Afterparty z M-Drums, Dj NH oraz Alexisem. Kolejne szczegóły na temat wydarzenia wraz z godzinami występów artystów zaprezentujemy w przyszłym tygodniu. Zapraszamy na lubański Rynek!

 

20 SIERPNIA sobota

14:30 - Szkoła klaunów - spektakl dla dzieci
16:00 - Estrada Lubańska
17:00 - Razem
18:00 - stand up - Damian Skóra
19:15 - muzyka filmowa na żywo
20:00 - kino pod chmurką na leżakach
Prowadzenie: Bolesław Faściszewski

21 SIERPNIA niedziela

13:15 - Babylon Tribute Band
14:15 - Agata Hylińska & Aretaya
15:20 - M-Drums & latino z Alexis Vinent
16:10 - The Nierobbers
17:00 - Abradab, Rahim, Kleszcz z ARKanoid
18:00 - latino z Alexis Vinent
18:30 - Smokey Tribute Band
19:30 - latino z Alexis Vinent
20:00 - Tadeusz Seibert z zespołem
21:00 - Afterparty M-Drums, Dj NH, Alexis
Vinent, pokaz laserowy
Prowadzenie: Damian Skóra

W programie ponadto: dmuchańce, malowanie buziek, zabawy dla dzieci, plaża, kolory holi, wyśmienita kuchnia ze świata i regionu oraz wiele, wiele innych atrakcji.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...