Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-09-2022

Trzy dni spotkań z podróżnikami, blogerami i autorami książek! Tak zapowiada się II Lubański Festiwal Literacki, na który zapraszamy 21-23 września 2022.

W tym roku hasłem przewodnim jest „Z książką w podróży i o podróży”. A w podróż zabiorą nas:

Krzysztof Nowakowski - pisarz, maszer, czyli człowiek podróżujący psim zaprzęgiem, fotograf, pasjonat przyrody. Autor książek „23 kilometr” i „Lapońska przygoda Mai”.

JGH Hoppmann - twórca thrillera „Astrolog - całkowicie nieprawdziwa historia”, którego akcja rozgrywa się na Górnych Łużycach, w Goerlitz i Zgorzelcu, ale również w Dreźnie, Warszawie i innych odległych zakątkach świata.

Uparty Raubritter - bloger i przewodnik sudecki który o sobie pisze tak: „Wzorem raubritterów z zamierzchłych wieków, param się upartym plądrowaniem okolicy, zaś celem mych napadów są... ciekawostki!”.

Emil Mendyk i Piotr Gryszel autorzy książki „Kuchnia Ducha Gór”, w której obok przepisów na karkonoskie dania znajdziecie też rys historyczny kuchni regionalnej.

Borys Tynka - certyfikowany przewodnik po Odessie, Kijowie i Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia, honorowy ambasador Odessy w Polsce, autor przewodników „Czarnobyl, Prypeć i Strefa Wykluczenia” i „Odessa dla romantyków”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...