Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
14-09-2022

13 października 2022 r. przy Wieży Brackiej w Lubaniu przeprowadzane będą bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych tego typu badań.

Niepublicznemu Specjalistycznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej "Diagnostyk" zależy na dotarciu do mieszkanek urodzonych w latach: 1968 r. - 1972 r. - te Panie mogą również wykonać badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi a bardzo często nawet o tym nie wiedzą.   

Zapisy na badania  

Zapisy na badania prowadzone są pod numerem telefonu: 68 41 41 411 (od 8.00 do 16.00,  pn.-pt. )  

Po prostu przyjdź  

Badanie można wykonać bez żadnego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, tak, by łatwo można było rozebrać się do pasa. W tym dniu nie powinno się używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała. Podczas badania pierś układana jest na małej podstawce i dociskana plastikową płytką od góry oraz z boku, co pozwala uzyskać dwa obrazy. Ucisk ten trwa zaledwie kilka sekund.  

Dlaczego warto robić mammografię?  

Mammografia może wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Naturalny przebieg raka sutka jest zwykle bardzo długi i dlatego uważa się, że rak piersi jest chorobą przewlekłą. Poczynając od pierwszej komórki, która uległa przemianie złośliwej, w większości przypadków guz osiąga średnicę 1 cm w ciągu 7 - 8 lat.

Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia.

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Diagnostyk"

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...