Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
13-10-2022

W środę 12 października br. Lubań odwiedził niemiecki podróżnik, autor bloga podróżniczego.

widok z wieży ratuszowej na Wieżę Kramarską, Wieże Trynitarską i wieżę kościoła pw. Świętej Trójcy

Z inicjatywą zaproszenia autora bloga wyszedł Związek Sześciu Miast Łużyckich. Celem była promocja regionu z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi, jakimi są media społecznościowe. Spośród znanych niemieckich podróżników został wybrany bloger Heiko Müller z Monachium. Podróżnik odwiedzi związkowe miasta (Bautzen, Görlitz, Kamenz, Löbau, Lubań i Zittau), a efekty tych wizyt opublikuje na swoim blogu www.people-abroad.de. Taka  forma promocji naszego regionu zaadresowana będzie do odbiorców w Polsce i w Niemczech.

W środę 12 października br. niemiecki bloger zwiedzał Lubań. Jego wizyta w naszym mieście rozpoczęła się od spotkania z dyrektorem Muzeum Regionalnego w Lubaniu Łukaszem Tekielą. Oprócz muzeum Heiko Müller podziwiał panoramę miasta z wieży ratuszowej, Wieży Brackiej i wędrował wzdłuż murów obronnych, w kierunku Domu Solnego. Ostatnim punktem wizyty był park na Kamiennej Górze. Blogera oprowadzały po naszym mieście pracownice lubańskiej Informacji Turystycznej oraz Muzeum Regionalnego.
Wszystkie walory turystyczne, będące dla lubanian codziennością, zachwyciły blogera, który obiecał ciepło o nas napisać.

ŁCR

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...