Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-02-2023

W dzisiejszym wideoinformatorze powiemy o przebudowie ulic Jeleniogórskiej, Głównej i Kolejowej oraz wynikach konkursu „Wszyscy jesteśmy sportowcami”.

Prace remontowe, mimo że konieczne, bywają uciążliwe - tak w domu, jak i w przestrzeni miejskiej. Dlatego mieszkańców Lubania ucieszy fakt, że w tym roku zakończy się jedna z największych inwestycji drogowych.

Ten rok to również finał modernizacji obiektów sportowych. Co ciekawe, na wygląd zewnętrzny jednego z nich wpływ będzie miała lubańska młodzież.

W połowie ubiegłego roku została podpisana umowa na realizację jednej z największych inwestycji drogowych w historii Lubania, czyli modernizację ulic Głównej, Kolejowej i Jeleniogórskiej.

Wartość całego zadania to prawie dwanaście i pół miliona złotych, a wykonane do tej pory prace opiewają na około sześć i pół miliona złotych, z czego dwie trzecie stanowi dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

- Wykonana została już ulica Kolejowa wraz z pracami, które miały być wykonane wewnątrz tej ulicy, czyli z wodociągowaniem i ze skanalizowaniem tej ulicy oraz wykonaniem odwodnienia deszczowego. Została wykonana już ulica Jeleniogórska. Teraz firma, która realizuje to zadanie, przechodzi na ulicę Głównąpoinformował Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński.

Aby remont był kompletny, położenie nawierzchni poprzedzają prace związane z wymianą sieci wodociągowej i gazowej. Tak jak w całym mieście, modernizowane jest również oświetlenie drogowe. Finalizacja inwestycji przewidziana jest na wrzesień bieżącego roku.

- Termin jak najbardziej realny, zaangażowanie firmy lokalnej – co cieszy – też bardzo mocne, a zatem wierzę w to, że jeszcze jesienią tego roku będziemy mogli spokojnie i chodzić, i jeździć po zupełnie nowych drogach – podsumował burmistrz.

 

Pod koniec ubiegłego roku ogłoszony został konkurs plastyczny „Wszyscy jesteśmy sportowcami”. Zadaniem uczestników było wykonanie projektu murali, które znajdą się na ścianie frontowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

W kategorii klas VII-VIII szkół podstawowych nagrodę główną komisja konkursowa przyznała Katarzynie Rozłuckiej ze Szkoły Podstawowej nr 3.

- Ta praca ma przekazać to, że każdy może być sportowcem – bez względu na to, jak wygląda, czy ma niepełnosprawność czy nie, jakiej jest płci, jaki kolor ma skóry, jaki ma wzrost teżpodkreśliła laureatka.

W kategorii szkół ponadpodstawowych nagrodę główną przyznano Martynie Leszczyńskiej z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Adama Mickiewicza.

- Się bardzo cieszę, bardzo lubię wygrywać i takie fajne nagrody dostawać, i fajnie, bo w Empiku też lubię zakupy robić, to się cieszę bardzo z tego bonumówiła młoda artystka.

Nagrody rzeczywiście były atrakcyjne. Zwyciężczynie otrzymały bon do Empiku o wartości 400 zł. Bony o wartości 200 zł otrzymali także uczniowie, którzy zdobyli wyróżnienia. Doceniona została również praca opiekunek. Okazuje się jednak, że największą zachętą był całkiem inny aspekt konkursu.

- To, że ich prace nie są gdzieś… nie wiem… później oddawane do archiwum, sprzedawane, bo to też różnie, mogą stanowić część miasta bądź obiektu, który jest im bliski, no chyba było dla nich największą motywacją – że ich elementy pracy mogą znaleźć odzwierciedlenie na długi, długi czas – zapewniła Elżbieta Fenczyszyn, nauczycielka plastyki w SP4 i ZSP im. A. Mickiewicza.

- Bardzo dziękujemy za tak liczny odzew na nasze zaproszenie i cieszymy się, że mamy też wśród naszej społeczności tylu artystów podsumowała Beata Soczyńska, dyrektorka MOSiR.

(ŁCR)

Video

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...