Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
22-02-2023

W dzisiejszym wideoinformatorze opowiemy o przebudowie kompleksu boisk przy ul. Ludowej oraz feriach w mieście.

Przebudowa kartingów to nie jedyna modernizacja miejskich terenów rekreacyjno-sportowych. Już niedługo rozpocznie się remont kolejnych obiektów tego typu.

Pomimo braku szans na zimowe szaleństwo ferie w mieście nadal mogą być bardzo atrakcyjne. A to za sprawą kreatywności lubańskich instytucji.

Lubań stawia na sport i rekreację, dlatego jeszcze w tym roku rozpocznie się kolejna duża inwestycja. Jej celem będzie modernizacja obiektów sportowych przy ulicy Ludowej. Do procedury przetargowej przystąpiły dwie dolnośląskie firmy. Ostatecznie wykonawca zostanie wyłoniony w wyniku negocjacji.

- Wszystko wskazuje na to, że po 10 marca ogłosimy już rozstrzygnięcie przetargu i niebawem później nastąpi podpisanie umowy, tak żebyśmy w ciągu półtora roku, czyli w roku 2023 – 2024 przeprowadzili kompleksową modernizację kompleksu boisk wraz z budową strefy zabawowo-rekreacyjnej – zapewniał Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński.

Zakres prac obejmie przebudowę płyty głównej boiska, wokół którego powstanie tartanowa bieżnia lekkoatletyczna, a także miejsce do rzutu kulą i skoku w dal. Przebudowane zostaną trybuny, pod którymi znajdą się pomieszczenia socjalne i zaplecze magazynowe. Całość otoczy nowe ogrodzenie.

- Za tym ogrodzeniem planujemy budowę strefy rekreacji, czyli sztuczną plażę, dwa boiska do gry w piłkę plażową siatkową oraz wybudowanie wiaty. To będzie korespondowało z przenoską, którą chcemy też wybudować tutaj akurat przy jazie na rzece Kwisie – opisywał burmistrz.

Plany obejmują ponadto duży plac zabaw dla najmłodszych lubanian.

 

Ferie zimowe to odpoczynek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jak zagospodarować ten czas?

- Jestem na razie u dziadków. Mam plany, żeby tak grać, żeby przejść taką grę Rayman Legendszwierzył się Piotr.

- Chcę zaprosić kolegę na spanie. - I co będziecie robić? - Imprezęplanował Łukasz.

- Jazda konna, spędzić z rodzicami i oczywiście pojechanie do babci na urodzinywymieniała Pola.

Lubańskie instytucje przygotowały szereg ciekawych propozycji, dzięki którym czas wolny od szkoły dzieci mogły spędzić na nauce przez zabawę, wśród rówieśników i pod opieką wykwalifikowanych instruktorów.

Ośrodek Wsparcia Dziennego zaproponował program pod hasłem „Odkrycia, wynalazki, doświadczenia”, a ich uczestnicy sami mogli poczuć się jak wynalazcy, odkrywcy czy kosmiczni podróżnicy.

- W OWD robimy różne plastyczne rzeczy, pani nam mówi o różnych ciekawych rzeczach. Też czasami możemy się pobawić w jakieś gry opowiadała Wiktoria.

Różnorodne zajęcia czekały też na dzieci, które spędzały ferie w Miejskim Domu Kultury.

- Taneczne, ruchowe, rysowanie i jeszcze takie pałeczki, że uderzasz pałeczkami w rytm muzyki wyliczała Pola.

Najmłodsi – jak co roku – mogli również miło i pożytecznie spędzić czas w lubańskiej bibliotece.

- Wychodzimy na różne wycieczki, do kina, na teatry. Dzisiaj będziemy coś robić z butelką no i super po prostu jestopowiadał Piotr.

Podczas zajęć dzieci z pewnością się nie nudziły. Młodzi odkrywcy z OWD odwiedzili Muzeum Regionalne oraz ekspozycję i punkt widokowy w średniowiecznej Wieży Brackiej. W Miejskim Domu Kultury najmłodsi oglądali spektakle teatralne.

Placówki proponowały też swoim podopiecznym spotkania z ciekawymi ludźmi. W bibliotece gościł leśniczy z Nadleśnictwa Świeradów, który uraczył dzieci opowieściami o dzikiej przyrodzie.

A czy ferie to czas odpoczynku również dla rodziców?

- Tak, tak, mam wolne, nie muszę się po prostu spinać, że muszę wcześniej rano wstać, dziecko dopilnować, no i wiadomo, że przyjdzie weekend, to zawsze gdzieś z dzieckiem można wyjechać sobie – mówiła pani Ewa.

(ŁCR)

Video

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...