Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
24-03-2023

„Teatr to magia. Tu wszystko jest możliwe” W dniu 20 marca 2023r. aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia na scenie Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu zaprezentowali najmłodszym uczniom lubańskich szkół spektakl ,,Jak Rumcajs Cypiska uratował”.

Narodowy Teatr Edukacji, kolejny raz w niezwykle udany sposób przypomniał widzom jedną z bajek dzieciństwa rodziców, w której jasno i czytelnie zawarte są podbudowane głębokim morałem nieprzemijające wartości wychowawczo-edukacyjne.

„W Rzacholeckim Lesie, nieopodal Jiczyna mieszkał słynny rozbójnik Rumcajs ze swoją żoną Hanką i synkiem Cypiskiem…” – w ten sposób zaczyna się piękna czeska bajka, która już od dziesięcioleci bawi liczne pokolenia dzieci w niemal całej Europie. Jej autorem jest Vaclav  Ćtvrtek,  czeski  pisarz, autor dobranocek i książek dla dzieci.

Aktorzy przedstawienia wraz z dzielnym Rumcajsem zabrali widzów na wycieczkę w głąb Rzacholeskiego Lasu. Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska. Dzieciom przypomniano, że nigdy nie mogą poruszać się bez opieki dorosłych! Spektakl przyciągnął uwagę najmłodszych widzów barwnymi kostiumami i piękną scenografią. Również efekty świetlne wywołały dużo emocji. Dzieci żywo reagowały na wszystko, co działo się na scenie. Największą furorę wywołało pojawienie się postaci wielkiej pajęczycy. W wesoły nastrój wprowadziły także piosenki śpiewane przez aktorów. 

Była to pełna humoru opowieść z przesłaniem stawiającym na pierwszym miejscu takie wartości, jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, poszanowanie godności ludzkiej i życie w harmonii z otaczającą przyrodą. 

Za piękne przedstawienie dzieci podziękowały gromkimi brawami.

Dziękujemy aktorom za znakomitą zabawę, dużo uśmiechu
i z niecierpliwością czekamy na kolejne tak wspaniałe występy!

A.O.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...