Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
31-03-2023

W środę – 29 marca – najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej.

Inscenizacja ,,Jak powstają książki"

 Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli obietnicę, że książki będą kochać i szanować, uczestniczyli w interaktywnej inscenizacji pt. ,,Jak powstają książki”. Po przyrzeczeniu pani Kasia ogromną księgą dokonała pasowania. Od tego momentu uczniowie klas I stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Następnie wróżki z kl. 6b i 5b wręczyły naszym czytelniczym nowicjuszom upominki, którymi obdarował ich Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Każde dziecko otrzymało również zakładkę do książki i list do rodziców.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...