Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-11-2016

W Akademii Malucha witamy i serdecznie zapraszamy!!

Pierwsze Niepubliczne Przedszkole Językowe w Lubaniu Akademia Malucha prowadzi swoją działalność od września 2011 roku obejmując opieką, wychowaniem i edukacją dzieci od 2 do 6 lat.  Placówka jako jedyna w Lubaniu jest przedszkolem nieferyjnym. Opieka dydaktyczno - wychowawcza i opiekuńcza świadczona jest przez cały rok. Obecnie funkcjonuje pięć oddziałów, zapewniających dzieciom opiekę w godzinach od 6.30 do 17.00. W przedszkolu zatrudniona jest wykwalifikowana kadra pedagogiczna, a także terapeuci i specjaliści: logopeda, fizjoterapeuta, instruktor baletu, tańca, rytmiki, jogi oraz gry na instrumentach (akordeon, keybord).

Od początku istnienia placówki kierujemy się myślą, że dziecko to największy i najcenniejszy skarb, że każde posiada twórczy potencjał i wielkie możliwości rozwojowe. My postawiliśmy sobie za cel rozpoznać i rozwinąć zainteresowania, zdolności i talenty. Naszą misją jest przede wszystkim stworzenie warunków i atmosfery zapewniającej zadowolenie i sukcesy edukacyjne Małych Akademików. Kładziemy silny nacisk na rozwój cech indywidualnych, a jednocześnie pielęgnujemy tradycje i uniwersalne wartości społeczne – szacunku, przyjaźni, miłości.

Dziś możemy szczycić się kolorowymi salami, dostosowanymi do możliwości rozwojowych dzieci, wyposażonymi w najnowszą bazę dydaktyczną i technologiczną, które systematycznie wzbogacamy i unowocześniamy. Na podwórku czeka na Akademików ogród jordanowski dla wielu rozwojowych zabaw. A zmęczone zabawą i głodne dzieci zaprasza nowoczesna kuchnia na pyszne posiłki i uspokajający kącik na drzemki popołudniowe.

Nasi Akademicy każdego dnia otoczeni są bezpieczeństwem, przyjaźnią i otwartością na ich potrzeby. Otrzymaliśmy tytuł „Bezpiecznego przedszkola” w Ogólnopolskim Konkursie „Bezpieczne dziecko – bezpieczne przedszkole”. Dla wszystkich dzieci nowoprzybywających organizujemy dni otwarte w ramach projektu „Akcja adaptacja”, by etap przejścia przez próg przedszkola i dziecięcej niezależności od rodziców stał się momentem jak najbardziej łagodnym.

Co roku w Święto Barbórki odwiedzają nas górnicy z pobliskich Łużyckich Kopalni Bazaltu. Bo jednym z naszych zadań jest poznawanie najbliższego środowiska, poznawanie nowych ludzi – ludzi kultury, przedstawicieli zawodów. W ten sposób dzieci kształtują wybór swojej życiowej drogi i szerzą świadomość odpowiedzialności za krajową gospodarkę.

Zapraszamy na spotkania przedstawicieli władz samorządowych, jednostek organizacyjnych, placówek oświatowych. Spotykamy się z ciekawymi ludźmi - u nas, w przedszkolu i w najbliższym środowisku. Odwiedziliśmy Urząd Miasta, Urząd Skarbowy, Urząd Pracy, fryzjera, piekarnię, przychodnie medyczne, kościół. Byliśmy u p. Burmistrza i Starosty w ramach realizowanego projektu „Z Akademii Malucha wyruszamy – urzędy, instytucje, zakłady pracy odwiedzamy”. Byliśmy w szkołach i aktywnie uczestniczymy w życiu kulturalnym miasta. Włączamy się w akcje charytatywne, czego wyrazem są podziękowania, m.in. od Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Nasi Akademicy wielokrotnie udowadniają, że są coraz starsi, silniejsi i bardziej ciekawi świata. Dlatego, realizując projekt „Tropiciele, badacze, Akademiccy poszukiwacze”, nasza kadra pedagogiczna wraz z osobami wspomagającymi, organizuje wiele wycieczek, zarówno dydaktycznych, jak i rozrywkowych. Akademicy odwiedzają najbliższe okolice, piękne zakątki zabytkowe i przyrodnicze naszego miasta Lubania, uczestniczą w rajdzie „3 Dni - 3 Kraje - 3 Wędrówki”.

Oryginalną formą kształtowania samodzielności dzieci jest organizowanie „Spanka czuwania” w okresie mikołajowym i "Zielonej Nocy" dla najstarszych wychowanków kończących przedszkole, podczas której odbywają się projekcje filmów dla dzieci, czytanie bajek, dyskoteki oraz nocleg w przedszkolu.

Jednym z priorytetów naszej działalności jest wpajanie od najmłodszych lat poczucia przynależności i identyfikowania się ze środowiskiem lokalnym. Co roku nasza Akademia prezentuje umiejętności przedszkolaków podczas Dni Lubania. Bogactwo, kolorystyka strojów, ciekawa choreografia, naturalny, dziecięcy śpiew przyciągają tłumy, a w nich wzruszonych rodziców, rodzeństwo, dziadków i innych członków rodziny.

 „Kultura i dobre wychowanie w Akademii Malucha na pierwszym planie” to jeden z realizowanych przez nas projektów edukacyjnych. Rodzice, dziadkowie naszych przedszkolaków wielce cenią naszą innowacyjność, nowoczesność. Podkreślają nastawienie na rozwój wieloaspektowy, na wyjście i zaistnienie w środowisku. A szczególnie na kultywowanie tradycji kulturowych i rodzinnych. Naszą ideą, jaka przyświeca od początku, jest oparcie na wartościach, na rozwoju, na rodzinie i współpracy z nią, dlatego nasi Akademicy przygotowują tak wiele przedstawień i spotkań, w których uczestniczą ich najbliżsi.

Naszą misją i projektem zarazem jest „Akademia Malucha – radosne przedszkole”, potwierdzone już otrzymanym certyfikatem za udział w ogólnopolskim konkursie. I tak w okresie wielkanocnym dzieci przygotowują w naszej kuchni potrawy świąteczne i malują pisanki, ale również uczestniczą w tak radosnych przedsięwzięciach jak Święto Marchewki, Święto Dyni czy też Dzień Postaci z Bajek.

Dziecko to dla nas najlepsza inwestycja. Dzieci są skrzydłami człowieka, to one dodają dorosłym energii do życia. I tak jak dorosły zwraca uwagę na czyny, tak dziecko na miłość. I my, idąc w tym kierunku, organizujemy nasze największe święto przedszkolne - Festyn Rodzinny. Jest to czas prezentacji osiągnięć małych Akademików. A mają się czym pochwalić. Odbywają „Językowe podróże – małe i duże” w języku angielskim i niemieckim każdego dnia. W ciągu roku szkolnego, pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli, ćwiczą i trenują: taniec, jogę, grę na instrumentach, śpiew, postawę fizyczną, poprawną wymowę. Festyn gromadzi dzieci, ich najbliższych i przedstawicieli lubańskich władz i mediów na naszym akademickim podwórku.

Stawiamy również na dziecięce talenty jako gwarancję poczucia pewności siebie w dorosłym życiu i prowadzimy projekty „Akademicy czytelnicy” i cieszący się coraz większym powodzeniem „Akademia Malucha – przedszkole talentów” z Festiwalem Talentów. Jako placówka zdobyliśmy tytuł Przedszkola Talentów w Ogólnopolskim Konkursie, potwierdzony certyfikatem.

Wszystkie osoby pracujące w przedszkolu tworzą przyjazną atmosferę, dając dzieciom poczucie bezpieczeństwa, akceptacji i ciepła, stwarzając im warunki do wszechstronnego rozwoju. Przedszkole pomaga dzieciom odnaleźć swoje miejsce w grupie rówieśniczej oraz uczy patrzeć na potrzeby innych ludzi. Szczęśliwe i radosne dziecko, zadowolony rodzic to główny wyznacznik naszych działań i bezcenna nagroda codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej. Kameralne warunki, rodzinna atmosfera i indywidualne podejście do każdego dziecka - to zalety, które wpływają na wysokie oceny dotyczące funkcjonowania przedszkola wśród rodziców, partnerów przedszkola oraz lokalną społeczność.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...