Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 2

Aktualności:

16-02-2016

Karnawału wspomnień czar czyli zabawa w klubie Tęcza

Skończyły się właśnie bale karnawałowe, ale zostały wspaniałe wspomnienia , a dla pierwszaków z naszej szkoły dodatkowa umiejętność i sprawność fizyczna. W ramach szkolnego projektu sportowego, pierwszaki z SP 2, końcem stycznia zdobyły kolejną sprawność jaką jest Tancerz.

16-02-2016

Viva Espania - muzyczny i taneczny poranek w SP nr 2

Kolejne spotkanie z muzykami z Dolnośląskiej Filharmonii z Jeleniej Góry, to muzyczny wyjazd do słonecznej Hiszpanii, która obfituje w znane wszystkim szlagiery muzyczne i taneczne. Gdy myślimy o Hiszpanii, bardzo prędko przychodzi nam na myśl flamenco.

16-02-2016

Pierwszaki dokarmiają ptaki!

W ramach podjętej na początku roku szkolnego akcji, ,,Pomagamy zwierzętom”, uczniowie klasy 1b wraz z wychowawcą Wandą Czarnotą ,uczestniczyli w styczniu, w zajęciach, w terenie pod hasłem: ,,Dokarmiamy ptaki zimą”.

16-02-2016

Włączamy się w akcję Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

Nasza szkoła przystępuje do akcji Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia. Jest to już siódma edycja akcji ratowania polskich cmentarzy niszczejących za wschodnią granicą. Dla uczniów naszej szkoły może być to wielka lekcja patriotyzmu.

24-01-2016

Projekt bożonarodzeniowy

Tegoroczny projekt bożonarodzeniowy w naszej szkole, przebiegał inaczej niż w latach poprzednich. W tym roku uczniowie prezentowali tradycje , zwyczaje i ciekawostki świąteczne, w krajach Unii.

24-01-2016

Nasze pierniki

19 grudnia, uczniowie naszej szkoły, uczestniczyli w ,,Jarmarku bożonarodzeniowym”, podczas którego rozdawali mieszkańcom Lubania, świątecznie zapakowane pierniki.

24-01-2016

Sopelkowe nutki czyli grudniowy koncert muzyczny

Na kolejnym spotkaniu z muzykami z Dolnośląskiej Filharmonii Muzycznej w Jeleniej Górze (10.12 ), poznaliśmy dźwięki i muzykę, która towarzyszy zimowej aurze.

24-01-2016

Klasowe warsztaty ozdób choinkowych

7 grudnia, uczniowie klasy 1b wraz z wychowawcą, rodzicami, babciami, spotkali się w klasie na warsztatach plastyczno-technicznych. Tematem zajęć były ,,Ozdoby na moją choinkę”.

11-01-2016

W poszukiwaniu św. Mikołaja

Jak wiadomo co roku św. Mikołaj przynosi prezenty nie tylko grzecznym dzieciom. Tym razem uczniowie naszej szkoły postanowili udać się na samodzielne poszukiwania tego świętego...

11-01-2016

Katarzynkowa tradycja

Katarzynki to polski zwyczaj świąteczny-odpowiednik męskich andrzejek. Zwyczaj ten łączy się powszechnie z pieczeniem pysznych pierniczków.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...