Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
17-12-2014

Święta Bożego Narodzenia to dla dzieci czas radości, magii oraz oczekiwania na ten jeden dzień w roku, w którym spełniają się niektóre marzenia i pragnienia. Pracownicy Ośrodka Wsparcia Dziennego w Lubaniu, wspierają kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej i w ramach zajęć opiekuńczych tworzą magiczną atmosferę świąt, poprzez rozbudzanie w dzieciach kreatywnej twórczości w zakresie przygotowywania dekoracji świątecznych, ubierania choinki a także śpiewania kolęd i pastorałek.

Wspólne działania uzupełniane są o przekazywanie wiadomości związanych z tradycjami Bożego Narodzenia, w których nie brakowało informacji o tak ważnej postaci dla najmłodszych jaką jest Św. Mikołaj.

Właśnie z tą postacią miały miejsce niecodzienne odwiedziny w Ośrodku w miniony piątek (5 grudnia). Po południu do siedziby Ośrodka na zaproszenie Pani Wioletty Szymków zawitał Św. Mikołaj oczywiście z wielkim workiem prezentów.

„Dziadek Mikołaj” jak go nazywają nasi milusińscy zaskoczył wszystkich uczestników placówki. Radości i pozytywnych emocji nie było końca. Mikołaj przybył aby obdarować uczestników zajęć drobnymi upominkami, jednakże sam otrzymał największy prezent jakim były radosne twarze dzieci, które zaśpiewały zimowe piosenki dla znakomitego gościa.

Najmłodsi wręcz z ekscytacją i przejęciem deklamowali wiersze, śpiewali i odpowiadali na pytania Mikołaja. Po części artystycznej wszyscy uczestnicy zostali obdarowani prezentami. Na zakończenie pożegnali Św. Mikołaja piosenką. Dodatkowym prezentem dla dzieci był słodki poczęstunek przygotowany specjalnie przez seniorów uczęszczających na zajęcia Klubu Seniora w ramach inicjatyw lokalnych .

 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...