Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Miejski Dom Kultury

Aktualności:

18-03-2015

Widowisko historyczne

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych". W Lubaniu tak, jak w całym kraju odbyły się uroczystości ku czci "Żołnierzy Wyklętych". Aby jeszcze bardziej przybliżyć historię żołnierzy niezłomnych, szczególnie młodemu pokoleniu, zapraszamy na widowisko historyczne "Ponieważ żyli prawem wilka", które odbędzie się 25 marca (środa), w Galerii Foyer Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu o godz. 17.00

16-03-2015

Konkurs na pisankę i palmę wielkanocną

Miejski Dom Kultury oraz Dwutygodnik "Ziemia Lubańska" zapraszają do udziału w dorocznym konkursie na pisankę i palmę wielkanocną. Prace można składać w Sekretariacie MDK w Lubaniu przy ul. Kościuszki 4 do 3 kwietnia. Laureatów konkursu poznamy 10 kwietnia. Wszystkie zgłoszone w konkursie pisanki i palmy będzie można zobaczyć na wystawie zorganizowanej w Galerii Foyer.

19-02-2015

Kabaret K2

W kolejnej edycji "Lubańskiego Poligonu Kabaretowego" zapraszamy na spotkanie z kabaretem K2. Jak sami mówią o sobie - skecze piszemy oczywiście po to, żeby widza rozbawić. Ale nie tylko. Staramy się, żeby były „o czymś”. Jednak jest to staranność nie nachalna, unikamy dydaktyki. Jak ktoś chce się tylko pośmiać, to się tylko pośmieje. Jak ktoś szuka czegoś więcej, to znajdzie. Programowo unikamy stosowania wulgaryzmów. Nie, że unikamy w ogóle. Unikamy przeklinania, które ma maskować brak żartu, wulgaryzmu dla wulgaryzmu, podobnie jak szoku dla szoku. Nie boimy się poruszać kontrowersyjnych tematów, ale robimy to w jakimś celu. Kabaret K2 - 22 lutego (niedziela) godz.18.00 Kawiarenka MDK Lubań, bilety w cenie 10 zł do nabycia przed występem.

18-02-2015

Walentynkowy koncert Krzysztofa Krawczyka

Z okazji Walentynek zapraszamy na wyjątkowy koncert Krzysztofa Krawczyka "Bo jesteś Ty".  Artysty nie trzeba nikomu przedstawiać, ma na swoim koncie liczne przeboje, tysiące sprzedanych płyt oraz setki koncertów. W Lubaniu wystąpi 21 lutego o godz. 18.00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w Sekretariacie MDK.

 

 

11-02-2015

Zajęcia teatralne dla dzieci

Miejski Dom Kultury w Lubaniu ogłasza nabór na zajęcia teatralne "Zabawa w teatr" dla dzieci. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych. Osoby chętne zapraszamy, wraz z rodzicami, na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 17 lutego o godz.17.00 w MDK.

23-01-2015

Zabawa karnawałowa

Karnawał w pełni a więc zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu na zabawy karnawałowe dla dzieci, dorosłych, seniorów oraz samotnych.

15-01-2015

Spektakl "Wilk i Zając"

W ramach ferii zimowych zapraszamy na spektakl dla dzieci "Wilk i Zając" w wykonaniu teatru Art-Re z Krakowa. Wstęp wolny.

13-01-2015

Spotkanie ze Zbigniewem Bogaczykiem

20 stycznia w kawiarence Miejskiego Domu Kultury o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z legendą przewodników sudeckich i ratowników Grupy Karkonoskiej GOPR Zbigniewem „Zbychełko” Bogaczykiem. W trakcie spotkania niecodzienny gość opowie nieznane legendy między innymi o Karkonoszach, Duchu Gór i nie tylko, udzieli wielu cennych wskazówek dla początkujących jak i doświadczonych narciarzy. Ponadto usłyszeć będzie można w jaki sposób bezpiecznie przemierzać szlaki górskie. Na zakończenie Zbigniew Bogaczyk zaprezentuje sprzęt oraz przedstawi techniki pracy ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

21-12-2014

Koncert Kolęd Arki Noego

Wspólne śpiewanie kolęd to jedna z najstarszych i najpiękniejszych polskich tradycji. Burmistrz Miasta Lubań oraz Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu zapraszają na rodzinne kolędowanie z zespołem Arka Noego. Usłyszymy te najbardziej znane kolędy i lubiane pastorałki oraz nowe autorstwa m.in. Roberta Friedricha. Na koncert Arki Noego zapraszamy rodzinnie do Sali Widowiskowej MDK w Lubaniu, 28 grudnia (niedziela) o godz. 16:30. Wstęp wolny

11-12-2014

Otwarcie Galerii Foyer

Z wielką radością pragniemy zaprosić na uroczyste otwarcie "Galerii Foyer" Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu. Miejsca, w którym prezentować będziemy prace plastyczne, fotograficzne, artystyczne oraz inne związane z szeroko rozumianą sztuką. Otwarciu towarzyszyć będzie część muzyczna dla ducha oraz kulinarna dla ciała. Jako pierwsza swoje prace przedstawi Joanna Bruździńska. Artystka zaprezentuje malarstwo, rzeźby oraz ceramikę użytkową.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...