Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

29-08-2013

Zaproszenie - 74 rocznica napaści Sowietów na Polskę i Dzień Sybiraka

Starosta Lubański, Burmistrz Miasta Lubań, Wójt Gminy Lubań oraz Związek Sybiraków Koło w Lubaniu serdecznie zapraszają mieszkańców Powiatu Lubańskiego do udziału w oddziałowych uroczystościach religijno-patriotycznych obchodów 74 rocznicy napaści Sowietów na Polskę i Dnia Sybiraka, które odbędą się 17 września 2013 roku na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu

29-08-2013

Złote Gody

W piątek, 23 sierpnia Halina i Franciszek Grzybowscy obchodzili 50-tą rocznicę pożycia małżeńskiego. 50 lat temu para małżeńska przyrzekała sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. W związku z jubileuszem Złotych Godów, Państwo Grzybowscy zostali uhonorowani medalami przyznawanymi przez prezydenta Rzeczypospolitej za długoletnie pożycie małżeńskie.

28-08-2013

Zagłosowali „za”

Informacja nt. realizacji gospodarki odpadami, sprawozdanie z pracy Komisji Statutowej, przystąpienie do zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta, zmiana dotychczasowej nazwy części ulicy Granicznej oraz przystąpienie Gminy Miejskiej Lubań do projektu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013 - w celu wdrożenia standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych oraz elektronizacji wymiany korespondencji – między innymi nad tymi sprawami radni debatowali 27 sierpnia br. przy okrągłym stole, podczas obrad XL sesji Rady Miasta Lubań.

28-08-2013

Dzień Kombatanta

74 Rocznica wybuchu II Wojny Światowej 1 września 2013 

godz. 10:45 - zbiórka na Osiedlu Piast i uroczysty przemarsz z orkiestrą do kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Świętego Jakuba

godz. 11:00 - Msza Św. w intencji Ojczyzny i poległych w II Wojnie Światowej z udziałem orkiestry

 

28-08-2013

Konkurs o tytuł Społecznika Roku

Szanowni Państwo,

Redakcja tygodnika Newsweek Polska rozpoczyna piątą edycję konkursu o tytuł Społecznika Roku. Konkurs ma promować osoby, które są aktywne, biorą sprawy we własne ręce, działają na rzecz innych.  Zgłoszenia będą przyjmowane do 22 września 2013 r. Sylwetka i działalność laureata zostaną zaprezentowane w artykule na łamach tygodnika Newsweek Polska.

22-08-2013

Komunikat Burmistrza Miasta Lubań

W związku z rozpoczęciem robót polegających na wymianie słupów energetycznych przez Zakład Energetyczny Tauron Dystrybucja S. A., na których umieszczone są lampy oświetlenia ulicznego, przy ulicach:
Łużyckiej, Karola Miarki, Polnej, Gajowej, Parkowej, Władysława Sikorskiego, Marii Skłodowskiej-Curie, Jarosława Dąbrowskiego, Spacerowej, Esperantystów, Klasztornej, Robotniczej, Warszawskiej
i związanych z tym planowanymi wyłączeniami energii elektrycznej informuję, że nastąpią przerwy w oświetleniu w/w ulic, jak również ulic sąsiednich (w zależności od istniejących obwodów elektrycznych zasilających oświetlenie uliczne).
 

16-08-2013

Polska Cyfrowa Równych Szans

Lokalny Inkubator Organizacji Pozarządowych przy Stowarzyszeniu Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" w Lubaniu zaprasza od września na kontynuację bezpłatnych zajęć z obsługi Internetu dla osób powyżej 50-ego roku życia.

16-08-2013

Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze! XIII edycja projektu Szlachetna Paczka a po raz II w Lu

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Od 12 lat łączy potrzebujących z osobami, które chcą pomagać i czerpią z tego radość. Dzięki innowacyjnemu podejściu i standardom działania projektu rodziny żyjące w ubóstwie otrzymują konkretną, dopasowaną do ich potrzeb pomoc. Tylko w 2012 roku udało się pomóc ponad 13 tys. potrzebujących rodzin, a łączna wartość przekazanej pomocy wyniosła 22,5 mln zł. W naszym mieście pomogliśmy 37 rodzinom a łączna wartość pomocy sięgała 68 tyś. zł.

14-08-2013

Komunikat

W piątek, tj. 16 sierpnia, Urząd Miasta Lubań czynny będzie tak jak w zwykły dzień roboczy - od godziny 7.30 do 14.00. Również jednostki organizacyjne (za wyjątkiem Miejskiego Domu Kultury) będą w tym dniu funkcjonować od godziny 7.30 do 15.30.

13-08-2013

Pomoc pogorzelcom

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi zbiórkę darów dla pogorzelców z Lubania. Osoby chętne do udzielenia wsparcia prosimy o kontakt telefoniczny z MOPS, pod numerem 75 646 04 11 w godzinach od 7.30 do 15.30. Potrzebny jest przede wszystkim sprzęt AGD, meble, wersalki, materace.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...